Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2012, 15:47

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Call of Duty: Black Ops II zapowiedziane – zobacz pierwszy zwiastun!

Dzisiaj uruchomiona została oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Black Ops II. Kolejna odsłona bestselerowej serii pierwszoosobowych strzelanin pojawi się na sklepowych półkach 13 listopada. Czym chcą zaskoczyć graczy deweloperzy ze studia Treyarch?

Call of Duty: Black Ops II – już wszystko jasne - ilustracja #1
Call of Duty: Black Ops II – już wszystko jasne - ilustracja #2

Call of Duty: Black Ops II

  1. gatunek: gry akcji/FPS
  2. producent: Treyarch
  3. wydawca: Activision
  4. termin premiery: 13.11.2012
  5. platformy sprzętowe: Xbox 360, PlayStation 3, PC

Spekulacje na temat Call of Duty: Black Ops II trwają od kilku miesięcy. Okazuje się, że większość informacji, której do tej pory były jedynie pogłoskami, jest prawdziwa. Gra tworzona przez ekipę deweloperską studia Treyarch przeniesie graczy w nieodległą przyszłość, gdzie wezmą udział w tajnych akcjach jednostek specjalnych państw zaangażowanych w nową, zimną wojnę.

Oficjalna zapowiedź Call of Duty: Black Ops II nastąpiła w przerwie meczu koszykarskiej ligi NBA. Wcześniej jednak koncern Activision zdecydował się aktywować stronę internetową gry.

Potwierdzone zostały wcześniejsze informacje dotyczące terminu premiery oraz platform sprzętowych. Gra ukaże się 13 listopada w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W porównaniu z wydaną w 2010 roku pierwszą częścią brakuje więc konsol Nintendo – Wii i DS. Zagorzali fani serii mogą już składać zamówienia w systemie przedsprzedaży.

A co z warstwą fabularną? Jedyna konkretna informacja na ten temat to enigmatyczny opis nieaktywnego jeszcze zwiastuna wideo (w serwisie youtube klip posiada status „prywatny”), z którego wynika, że akcja Call of Duty: Black Ops II osadzona zostanie w nieodległej przyszłości i ukaże graczom realia XXI-wiecznej zimnej wojny. Nie zabraknie też futurystycznego uzbrojenia, co można zobaczyć na obrazkach z gry, jakie opublikował japoński serwis doope.

Więcej informacji na temat Call of Duty: Black Ops II poznamy zapewne w ciągu najbliższych kilkunastu godzin. Póki co, zachęcamy do zapoznania się z recenzją pierwszej części, a także redakcyjnym rankingiem gier z serii Call of Duty.

Call of Duty: Black Ops II – już wszystko jasne - ilustracja #4
źródło: http://doope.jp
  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Black Ops II.
  2. Recenzja gry Call of Duty: Black Ops
  3. Redakcyjny ranking gier z serii Call of Duty