Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2012, 10:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Kolejna odsłona serii Call of Duty zostanie ujawniona 1 maja

1 maja podczas transmisji meczu play-off w lidze NBA doczekamy się oficjalnej zapowiedzi kolejnej odsłony serii Call of Duty. Firma Activision poinformowała o tym za pośrednictwem strony internetowej serii.

Firma Activision ujawniła na oficjalnej stronie internetowej dokładną datę zapowiedzi kolejnej odsłony popularnej serii Call of Duty. W przyszłym tygodniu dowiemy się, jaki tytuł będzie nosić i zapewne poznamy kilka szczegółów na jej temat.

Jak wynika ze wspomnianej witryny, ujawnienia nowej części cyklu Call of Duty doczekamy się 1 maja podczas transmisji meczu play-off ligi NBA w stacji telewizyjnej TNT. Do tej pory fani będą musieli żyć w niepewności, jeśli chodzi o ewentualne detale na temat nadchodzącej produkcji. Jak dotąd firma Activision niczego bowiem oficjalnie nie zapowiadała.

Kolejna odsłona serii Call of Duty zostanie ujawniona 1 maja - ilustracja #1

Sporo wskazuje na to, że ogłoszona zostanie bezpośrednia kontynuacja Call of Duty: Black Ops. Po dokładnym przeanalizowaniu kodu źródłowego oficjalnej strony internetowej serii, możemy doczytać się wzmianki na temat takich znaków towarowych jak Activision Publishing, Call of Duty oraz Black Ops. Nie wymieniono za to np. Modern Warfare, czy World at War (podtytuły wcześniejszych części cyklu).

To, że kolejną odsłoną serii będzie Call of Duty: Black Ops 2, sugerowało ostatnio całkiem sporo plotek. Najpierw otrzymaliśmy przeciek informacji na temat tej produkcji, a kilka dni temu wiadomość, że datę premiery tego tytułu poznamy 2 maja, co tylko nieznacznie różni się od dzisiejszych doniesień. Wiele wskazuje na to, że zgodnie z tradycją poprzednich części, Call of Duty: Black Ops 2 zadebiutuje na rynku w listopadzie bieżącego roku.

Strzelanina Call of Duty: Black Ops ukazała się 9 listopada 2010 roku. Tytuł przenosił graczy do ery Zimnej Wojny, a kampania dla jednego gracza została przedstawiona w formie przesłuchania Alexa Masona – głównego bohatera, którego losy poznawaliśmy na przestrzeni kolejnych misji. Oprócz tego w grze nie mogło oczywiście zabraknąć niezwykle popularnego trybu multiplayer, który doczekał się paru zmian w stosunku do poprzedniej odsłony.