Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2012, 10:47

autor: Aver

Twórcy gry Rimelands: Hammer of Thor na iOS zbierają pieniądze na dokończenie konwersji na PC i Mac

Fińskie studio Dicework Games rozpoczęło zbiórkę funduszy na dokończenie konwersji ich znakomicie przyjętej steampunkowej gry RPG na system iOS na komputery PC i Mac. W celu przekonania graczy do wsparcia projektu na oficjalnej stronie twórców dostępne jest demo tytułu.

Gra na system iOS przeniesiona na PC? Po sukcesie konwersji Angry Birds wszystko jest możliwe. Fińskie studio Dicework Games postanowiło pójść w ślady Rovio Mobile i od jakiegoś czasu pracuje nad wersją gry RPG Rimelands: Hammer of Thor na PC i Mac.

Twórcy gry Rimelands: Hammer of Thor na iOS zbierają pieniądze na dokończenie konwersji na PC i Mac - ilustracja #1

Czym konkretnie jest gra z Kraju Tysiąca Jezior? Twórcy określają ją jako turowe RPG w rzucie izometrycznym, nawiązujące stylem do kościanych „dungeon crawlerów” sprzed lat. Fabuła gry osadzona jest w alternatywnej, spowitej w śnieg Skandynawii, w której steampunkowe elementy łączą się z nordycką mitologią. Gracze wcielają się w dwudziestoletnią Rose Cristo, której rodzice zginęli podczas ataku piratów na powietrzny statek Sleipnir II, gdy dziewczyna była jeszcze dzieckiem. Od tamtego czasu prześladuje ją wspomnienie tajemniczego symbolu umieszczonego na ubraniach napastników.

Twórcy gry Rimelands: Hammer of Thor na iOS zbierają pieniądze na dokończenie konwersji na PC i Mac - ilustracja #2

Gra zadebiutowała w App Store w drugiej połowie 2010 roku i zebrała znakomite recenzje – średnia ocen tytułu w serwisie Metacritic wynosi 89 na 100. Fińskie studio rozpoczęło prace nad konwersją Rimelands w ubiegłym roku. Pragnienie uczynienia gry atrakcyjnej dla pecetowego gracza skłoniło twórców do napisania na nowo scenariusza oraz ulepszenia interfejsu i grafiki. Jako że wiąże się to teraz z dodatkowymi kosztami, twórcy postanowili umieścić grę w serwisie Indiegogo, na którym chcą zebrać w miesiąc 30 tys. dolarów potrzebne na ukończenie tytułu na PC i Mac.

Twórcy gry Rimelands: Hammer of Thor na iOS zbierają pieniądze na dokończenie konwersji na PC i Mac - ilustracja #3

Rimelands z założenia przeznaczone jest dla casualowego gracza (nawet jeśli niektórzy z jej twórców na casualowych nie wyglądają), co zresztą podkreśla kreskówkowa grafika tytułu, stylem nawiązująca do gry Torchlight. Na oficjalnej stronie gry zostało umieszczone demo, dzięki któremu twórcy mają nadzieję przekonać do Rimelands potencjalnych sponsorów (w momencie powstania tej wiadomości zebrali zaledwie 330 dolarów). Jeżeli nie chce Wam się pobrać zajmującego 40 MB dema, poniżej możecie zapoznać się z filmikiem prezentującym rozgrywkę na PC.

Czy grze uda się pójść w ślady takich tytułów jak Angry Birds lub inny fiński „dungeon crawler” Legend of Grimrock i odnieść sukces na komputerach PC i Mac? Część odpowiedzi na to pytanie poznamy już 20 maja o godzinie 12, gdy zakończy się zbiórka funduszy w serwisie Indiegogo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.