Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2012, 11:57

autor: sathorn

Duży przeciek dotyczący Call of Duty: Black Ops 2. Znamy datę premiery?

Na forum poświęconym Call of Duty: Black Ops pojawił się post zawierający wiele informacji dotyczących trybu multiplayer w Call of Duty: Black Ops 2. Przewinęła się również domniemana data premiery.

Na forum poświęconym grze Call of Duty: Black Ops pojawił się post, zdradzający datę premiery, a także wiele szczegółów dotyczących trybu multiplayer w kolejnej odsłonie serii, czyli Call of Duty: Black Ops 2. Oczywiście nie wiemy, ile prawdy jest w tych doniesieniach, warto jednak zauważyć, że są one bardzo szczegółowe, a rzeczony post został bardzo szybko usunięty.

Duży przeciek dotyczący Call of Duty: Black Ops 2. Znamy datę premiery? - ilustracja #1

Najistotniejszą sprawą jest oczywiście kwestia daty premiery. Podobno została ona ustalona na 6 listopada 2012 roku, co pokrywałoby się mniej więcej z doniesieniami z początku miesiąca. Warto też zauważyć, że gry z serii Call of Duty od pewnego czasu tradycyjnie wydawane są właśnie w listopadzie.

Jeżeli wierzyć tajemniczemu informatorowi, to w grze pojawi się nowy tryb – Escort. Zadaniem drużyny będzie bezpieczne dostarczenie wybranego gracza do jednego z dwóch lub trzech (w zależności od mapy) obszarów. Rozgrywka w tym trybie podzielona będzie na rundy, podobnie jak wygląda to w Search and Destroy. Powrócą opcje Drop Zone i Kill Confirmed, z pewnością natomiast nie doczekamy się Team Defender oraz Infected.

Jeżeli chodzi o pointstreaki (dawniej killstreaki), czyli bonusy otrzymywane za dokonywanie serii zabójstw, wykonywanie zleconych zadań i zdobywanie pozycji w trybie Dominacji, to system ten zostanie przeniesiony z Call of Duty: Modern Warfare 3. Call of Duty: Black Ops 2 otrzyma także wsparcie dla systemu ELITE 2.0, czyli rozwinięcia ELITE, wprowadzonego wraz z premierą Call of Duty: Modern Warfare 3.

Call of Duty: Black Ops to wydana 9 listopada 2010 roku pierwszoosobowa strzelanina stworzona przez firmę Treyarch na zlecenie Activision – wydawcy gier z serii Call of Duty. Zwyczajowo przyjęło się, że Infinity Ward, ojcowie marki Call of Duty wydają „pełnoprawne” kontynuacje cyklu, natomiast produkcje Treyarch traktowane są jak „spin-offy”.

Modyfikacji ma się doczekać także system perków, czyli charakterystycznych bonusów, które przed rozgrywką możemy przydzielać swojej postaci. Każdy z perków można będzie rozwinąć w dwa kierunki, tworząc ich „wersje pro”, przy czym do odblokowania zaawansowanych odpowiedników będziemy musieli spełnić inne warunki. Przykładowo wybierając ulepszenie „Speed” do wyboru będziemy mieli Pro I, który pozwoli nam szybciej zmieniać broń, albo Pro II, dzięki któremu szybciej używać będziemy dodatkowego ekwipunku. Ponadto, wybierając raz daną ścieżkę rozwoju nie będziemy mogli tej decyzji cofnąć. Jedynym sposobem, aby to zrobić, będzie „zresetowanie się” po wejściu na najwyższy poziom, dzięki trybowi prestiżu.

Wszystkie szczegóły dotyczące trybu multiplayer nie znajdują się już na forum Black Ops, ponieważ jak już wspomniałem, post został usunięty, ale na szczęście w sieci nic nie ginie. Dokładną treść przecieku znajdziecie m.in. na stronie Fragland.net.