Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2012, 11:32

autor: Adrian Werner

Transformers: Fall of Cybertron - nowy zwiastun i data premiery

Firma Activision poinformowała, że Transformers: Fall of Cybertron zadebiutuje pod koniec sierpnia tego roku. Z okazji ogłoszenia daty premiery wypuszczono też nowy zwiastun.

Transformers: Fall of Cybertron - nowy zwiastun i data premiery - ilustracja #1

Większość gier opartych ma marce Transformers cechuje niska jakość. Chlubnym wyjątkiem od tej reguły była wydana dwa lata temu Wojna o Cybertron. Wysoki poziom tego tytułu jest powodem, dla którego fani pokładają tak duże nadzieje w jego kontynuacji. Wiemy już, ile przyjdzie im jeszcze czekać na premierę. Firma Activision ogłosiła bowiem, że Transformers: Fall of Cybertron trafi do sprzedaży 28 sierpnia tego roku.

Gra powstaje z myślą o Xboksie 360 i PlayStation 3. Początkowo planowana była również wersja pecetowa, ale niestety została ona skasowana. Twórcy tłumaczą tę decyzję brakiem odpowiednich umiejętności związanych z programowaniem na PC. Ludzie z zespołu High Moon Studios postanowili więc skoncentrować się wyłącznie na edycjach konsolowych. Wielka szkoda, ponieważ wydanie komputerowe War For Cybertron, choć gorsze pod względem dopracowania, wciąż podobało się wielu fanom marki.

Ogłoszeniu daty premiery Transformers: Fall of Cybertron towarzyszyło opublikowanie nowego zwiastuna:

W grze powrócimy na planetę Cybertron, aby jeszcze raz wziąć udział w wojnie dobrych Autobotów ze złymi Decepticonami. Fabuła opowie o ostatnim etapie tego konfliktu. Autorzy obiecują znacznie bogatszy scenariusz i masę ulepszeń mechaniki zabawy. Przeciwnicy mają zachowywać się bardziej inteligentne, a do walk dołączy sporo nowych robotów wyposażonych w unikalne umiejętności.

  1. Transformers: Fall of Cybertron – strona oficjalna

Transformers: Fall of Cybertron - nowy zwiastun i data premiery - ilustracja #2 Warto przy okazji wspomnieć, że transformersi są obecnie przedmiotem dosyć zabawnego procesu sądowego. Właściciel marki, czyli firma Hasbro, pozwała tajwańskiego producenta sprzętu elektronicznego ASUS w związku z produkcją tabletu Transformer Prime. Hasbro podnosi, że nazwa ta w oczywisty sposób kojarzy się ze słynną serią zabawkową, zwłaszcza że najpopularniejszym robotem tego typu zawsze był Optimus Prime.

Na razie pierwszą rundę wygrał ASUS. Prowadzący sprawę sędzia nie zgodził się na zablokowanie sprzedaży urządzenia do czasu zakończenia procesu. W uzasadnieniu tej decyzji znalazło się m.in. stwierdzenie, że w filmowej adaptacji serii jeden z autobotów zamienia się w komputer Thinkpad Edge, który wyraźnie różni się wyglądem od jednostki ASUS’a.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.