Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2012, 11:00

autor: Sarge

Pecetowa wersja gry Rayman Origins debiutuje w Polsce

Z pięciomiesięcznym opóźnieniem w stosunku do edycji konsolowych, dwuwymiarowa platformówka Rayman Origins debiutuje na naszym rynku. Produkcja studia Ubisoft Montpellier jest dostępna w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).

Dzisiaj ma miejsce polska premiera gry Rayman Origins na PC. Wcześniej ta wysoko oceniana platformówka zadebiutowała na PlayStation 3, Xboksie 360, Wii oraz PlayStation Vita. Na swoją edycję wciąż czekają posiadacze 3DS-a.

W naszym kraju Rayman Origins został wydany przez rodzimy oddział firmy Ubisoft w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Edycja pecetowa jest sprzedawana w sugerowanej cenie 99,90 złotych, ale w wybranych sklepach znajdziemy ją odpowiednio taniej. O godzinie 19:00 produkcja zostanie odblokowana w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam, ale stosunkowo wysoka kwota 29,99 euro (ok. 125 złotych) skutecznie zniechęca do zakupu w tym miejscu.

Pecetowa wersja gry Rayman Origins debiutuje w Polsce - ilustracja #1

Rayman Origins to tytuł, którym powinni zainteresować się przede wszystkim fani staroszkolnych platformówek 2D. Użytkownicy pecetów mogą być spokojni o jakość produktu, o czym świadczą wysokie oceny przyznawane wersjom konsolowym. Niezdecydowanym polecamy zapoznać się z naszą recenzją, a jeśli ten tekst Was nie przekona, być może zrobi to demo dostępne w serwisie Steam.

Produkcja studia Ubisoft Montpellier jest dostępna na niemal wszystkich liczących się platformach sprzętowych. W listopadzie ubiegłego roku gra zadebiutowała na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii, a w zeszłym miesiącu była jednym z najciekawszych tytułów startowych na PlayStation Vita. Najdłużej muszą czekać posiadacze 3DS-a – według najnowszych informacji, premiera tej edycji w Europie odbędzie się 8 czerwca.

Rayman Origins to dwuwymiarowa platformówka powracająca do korzeni serii z Raymanem w roli głównej. Twórcy oddali do dyspozycji dwanaście zróżnicowanych krain, w których skaczemy po platformach, omijamy przeszkody i eliminujemy przeciwników. Produkcja charakteryzuje się bajecznie kolorową oprawą graficzną, dzięki czemu prezentuje się niczym wysokiej jakości film animowany. Dodatkową atrakcją jest obecność trybu kooperacji maksymalnie dla czterech graczy.