Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2012, 10:55

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Data premiery Call of Duty: Black Ops 2 zostanie ujawniona 2 maja?

W Internecie pojawiło się zdjęcie plakatu promocyjnego, który rzekomo otrzymała już jedna z zachodnich sieci sprzedaży. Wynika z niego, że najnowsza odsłona strzelankowej serii firmy Activision zostanie zapowiedziana już za niecałe dwa tygodnie.

Pomimo braku oficjalnej zapowiedzi ze strony koncernu Activision Blizzard oraz studia Treyarch, prace nad grą Call of Duty: Black Ops 2 są dla wszystkich tajemnicą poliszynela, zważywszy na ilość przecieków i informacji krążących w sieci na jej temat. Poniższe zdjęcie, które pochodzi z jednej z zachodnich sieci sprzedaży, sugeruje, że wszystko zmieni się 2 maja tego roku, kiedy to zostanie zapowiedziana druga odsłona znakomicie przyjętej Call of Duty: Black Ops.

Data premiery Call of Duty: Black Ops 2 zostanie ujawniona 2 maja? - ilustracja #1

Zdjęcie plakatu promocyjnego, pomimo że oficjalnie nie ujawnia tytułu gry, jednocześnie nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości – loga Activision i Treyarch, napis „Wróć na sprawozdanie po misji”, a także zarys postaci w tle wystarczą za tysiąc słów dla każdego domniemanego zabójcy Fidela Castro i uciekiniera z syberyjskich kopalni.

Jeżeli rzeczywiście 2 maja zostaną potwierdzone pogłoski o Call of Duty: Black Ops 2, prawdopodobnie będziemy mogli udać się po nią do sklepów w drugiej połowie tego roku. Zazwyczaj odsłony tej popularnej serii miały swoje premiery w listopadzie. Taki termin sugerował jakiś czas temu jeden z hiszpańskich sklepów internetowych.

Gra Call of Duty: Black Ops ukazała się 9 listopada 2010 roku. W widowiskowy sposób godny najlepszych filmów szpiegowskich opowiadała historię członka oddziałów specjalnych USA powiązanych z CIA, Alexa Masona. Na dzień 3 sierpnia 2011 roku produkcja znalazła 25 milionów nabywców, a zaledwie w miesiąc po premierze ogólne przychody z jej sprzedaży osiągnęły 1 miliard dolarów. Kontynuacja przygód tajnych sił specjalnych była tylko kwestią czasu…