Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2012, 09:25

autor: Sarge

Studio Sledgehammer Games rekrutuje do prac nad serią Call of Duty

W sieci pojawiło się kolejne ogłoszenie mówiące o tym, że studio Sledgehammer Games rekrutuje chętnych do prac nad serią Call of Duty. Może to oznaczać, że kolejna część popularnego cyklu zostanie stworzona przez amerykańskiego dewelopera - nie wiadomo tylko, czy wyłącznie przez jeden zespół.

Studio Sledgehammer Games zatrudni starszego artystę środowiskowego, który miałby dołączyć do zespołu pracującego nad serią Call of Duty. Może to oznaczać, że kolejna część popularnego cyklu zostanie stworzona właśnie przez tego dewelopera.

W opublikowanym ogłoszeniu czytamy między innymi: „Jesteśmy w trakcie aktywnej rekrutacji największych talentów do naszego zespołu deweloperskiego odpowiedzialnego za Call of Duty”. Wśród obowiązków idealnego kandydata znalazła się m.in. konieczność stworzenia etapów do jednoosobowej kampanii i trybu multiplayer, a także „upewnienia się, że poziomy będą działały na wszystkich istotnych platformach, Xboksie 360, PlayStation 3”.

Studio Sledgehammer Games współtworzyło wcześniej Call of Duty: Modern Warfare 3 - Studio Sledgehammer Games rekrutuje do prac nad serią Call of Duty - wiadomość - 2012-11-20
Studio Sledgehammer Games współtworzyło wcześniej Call of Duty: Modern Warfare 3

Powyższa wiadomość może nie tylko zdradzać dewelopera odpowiedzialnego za kolejną część serii Call of Duty, ale także fakt, że gra powinna ukazać się jeszcze na bieżącej generacji konsol. Wtedy bliskie prawdy byłoby zapewne założenie, że nowa odsłona będzie nadal wykorzystywała stary, choć ciągle rozwijany silnik graficzny, który stał się obiektem drwin wśród wielu graczy.

Warto dodać, że nie są to pierwsze doniesienia, jakoby studio Sledgehammer Games pracowało nad kolejną częścią Call of Duty. Podobne ogłoszenie pojawiło się niemal pół roku temu, więc ewidentnie coś jest na rzeczy. Inna sprawa, że Sledgehammer Games może występować jedynie w charakterze współtwórców gry – podobnie było w przypadku Call of Duty: Modern Warfare 3, gdy pracownicy studiów Sledgehammer Games oraz Raven Software pomagali w procesie dewelopingu zespołowi Infinity Ward.

13 listopada bieżącego roku na świecie zadebiutowała gra Call of Duty: Black Ops II stworzona przez studio Treyarch. Zgodnie z praktykowaną od dłuższego czasu tradycją, kolejne części cyklu są tworzone na zmianę przez zespoły Treyarch oraz Infinity Ward (przy ewentualnym wsparciu innych deweloperów). Wobec tego plotki na temat twórców kolejnej odsłony będą się z czasem nasilać – tym bardziej, że ostatnie doniesienia mówiły o tym, że w przyszłym roku doczekamy się gry Call of Duty: Modern Warfare 4. Wprawdzie zostały one później zdementowane, ale być może jest w nich jakieś ziarnko prawdy.