Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2012, 10:50

autor: Sarge

Sledgehammer Games pracuje nad przyszłoroczną odsłoną Call of Duty?

Studio Sledgehammer Games opublikowało w sieci ogłoszenie o pracę, z którego wynika, że amerykański deweloper pracuje nad przyszłoroczną odsłoną cyklu Call of Duty. Firma Activision na razie nie skomentowała tych doniesień.

W sieci pojawiły się spekulacje, że studio Sledgehammer Games może pracować nad przyszłoroczną odsłoną serii Call of Duty. Tak wynika przynajmniej z opublikowanego ogłoszenia o pracę. Oferta została skasowana tuż po upublicznieniu.

We wspomnianym wpisie mogliśmy przeczytać, że amerykański deweloper poszukuje starszego artysty FX, który miałby „pomóc stworzyć najbardziej wyjątkowe efekty renderowane w czasie rzeczywistym, w hiper realistyczny sposób dla następnej gry z serii Call of Duty”. Wiemy już, że nad zapowiedzianą strzelaniną Call of Duty: Black Ops II pracuje studio Treyarch, więc w ogłoszeniu chodzi być może o przyszłoroczną odsłonę. Do tej pory nie słyszeliśmy bowiem, by Sledgehammer Games miało pomóc w produkcji Call of Duty: Black Ops II.

Sledgehammer Games pracuje nad przyszłoroczną odsłoną Call of Duty? - ilustracja #1

Pojawiła się również wzmianka, że idealny kandydat powinien mieć „solidne, profesjonalne doświadczenie i wiedzę na temat ograniczeń oraz wydajności sprzętu obecnej generacji (Xbox 360, PlayStation 3)”. Może to sugerować, że kolejna odsłona serii pojawi się jeszcze na aktualnych konsolach.

W zeszłym roku studio Sledgehammer Games współpracowało ze studiem Infinity Ward przy tworzeniu gry Call of Duty: Modern Warfare 3. Amerykański deweloper ma więc pewne doświadczenie z tą serią i dzisiejsze doniesienia wcale nie muszą okazać się wyssanymi z palca z plotkami. Tym bardziej, że swego czasu zespół pracował nad przygodową grą akcji osadzoną w uniwersum Call of Duty, która ostatecznie została najprawdopodobniej anulowana.

Obecnie czekamy na premierę odsłony Call of Duty: Black Ops II, która zadebiutuje na całym świecie 13 listopada bieżącego roku w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W grze przeniesiemy się do 2025 roku, gdy wybucha nowa zimna wojna, w której walczą ze sobą Stany Zjednoczone oraz Chiny. Jest to bezpośrednia kontynuacja Call of Duty: Black Ops, więc znajdziemy tutaj liczne retrospekcje wydarzeń z lat 80. XX wieku i spotkamy bohaterów znanych ze wspomnianej odsłony.