Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2011, 11:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Sledgehammer Games anuluje przygodową odsłonę serii Call of Duty?

Studio Sledgehammer Games prawdopodobnie definitywnie anuluje prace nad przygodową grą akcji osadzoną w uniwersum Call of Duty, które jakiś czas temu zostały wstrzymane na rzecz Call of Duty: Modern Warfare 3.

Swego czasu studio Sledgehammer Games zajmowało się tworzeniem przygodowej gry akcji osadzonej w uniwersum Call of Duty. Deweloping pozycji został wstrzymany, gdy autorzy dołączyli do grona ekip pracujących nad Call of Duty: Modern Warfare 3. Obecnie wiele wskazuje na to, że projekt „prawdopodobnie zostanie całkowicie anulowany”.

Powyższego stwierdzenia w wywiadzie dla serwisu CVG użył Glen Schofield, generalny menadżer Sledgehammer Games. Wyjaśnił on, że firma Activision umożliwiła deweloperowi dokonanie wyboru. Ostatecznie zdecydowano się na porzucenie dotychczasowego dzieła i skoncentrowanie się na nowej odsłonie Modern Warfare.

Sledgehammer Games anuluje przygodową odsłonę serii Call of Duty? - ilustracja #1

Schofield zapowiada również, że po listopadowej premierze długo oczekiwanej strzelaniny, studio powinno zająć się następnym projektem już bez wsparcia innego dewelopera: „Czy będzie to gra z serii Call of Duty czy nie – taka decyzja jeszcze nie zapadła. Planuję jednak kontynuować prace nad tą serią”. Zapewne konkretne decyzje będą podejmowane na przełomie bieżącego i kolejnego roku.

Anulowana przygodowa gra akcji w uniwersum Call of Duty pod względem panującej atmosfery miała przypominać pierwszą część Dead Space. Wszystko dlatego, że akcja rozgrywała się głównie w zamkniętych pomieszczeniach, a wydarzenia obserwowało się z perspektywy trzeciej osoby. W tajemniczym projekcie chciano oddać charakterystyczny, „ciężki” klimat wojny.

Studio Sledgehammer Games zostało założone w 2009 roku właśnie przez Glena Schofielda. Twórcy przez sześć miesięcy pracowali nad omawianą w tej wiadomości przygodową grą akcji TPP w uniwersum Call of Duty. Ostatecznie wspólnie z Infinity Ward zajęli się Call of Duty: Modern Warfare 3, która zadebiutuje 8 listopada bieżącego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360, PC, Wii oraz DS-a. Wydaniem tytułu w naszym kraju zajmie się firma Licomp Empik Multimedia, która dostarczy pierwsze trzy wymienione edycje w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.