Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2013, 20:02

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Assassin’s Creed: Black Flags – nowe DLC do „trójki”, czy tytuł kolejnej części?

Użytkownicy Reddita śpieszą z doniesieniami na temat Black Flags, kolejnej części Assassin's Creed lub dodatku DLC do „trójki”. Zeznania na ten temat nie są zgodne, ale nie zmienia to faktu, że czarne flagi zaczęły pojawiać się na horyzoncie.

Nowy Assassin's Creed na horyzoncie?

Jeden z użytkowników serwisu Reddit twierdzi, że poznał tytuł i termin wydania kolejnej odsłony Assassin’s Creed. Według niego Assassin’s Creed IV: Black Flags pojawi się na rynku pod koniec tego roku. Swoje niezwykłe odkrycie opisał w ten sposób:

Leciałem samolotem. Przede mną siedziała kobieta, która robiła prezentację w Powerpoincie na temat strategii marketingowych kilku gier. Moją uwagę przykuł slajd z Assassin’s Creed IV: Black Flags, którego planują wydać w okresie bożonarodzeniowym. Miał już nawet fajne logo. Niestety nie zrobiłem żadnych zdjęć, ale chciałem podzielić się tą informacją z wszystkimi fanami AC i dać wskazówkę tym, którzy zastanawiają się nad fabułą kolejnej części.

Przyznać trzeba, że firma Ubisoft zaniedbuje ostatnio środki bezpieczeństwa, skoro pozwala pracownikom zajmować się ściśle tajnymi projektami w miejscach publicznych. Całe szczęście dla nas, na miejscu znalazł się gracz i mógł o wszystkim zaraportować.

There ain't no grave can hold my body down...

Niestety z frontu dochodzą sprzeczne doniesienia. Według innego „redditowicza” Black Flag to podtytuł nieogłoszonego jeszcze dodatku DLC do Assassin’s Creed III, biorącego na warsztat bitwy morskie (a sądząc po nazwie, nawiązującego do tematyki pirackiej).

Gdy siedziałem w pewnej kawiarni, w San Francisco, usłyszałem, jak dwóch grafików reklamowych rozmawiało na temat nowego dodatku DLC do Assassin’s Creed III, zatytułowanego Black Flag, który ma się skupić na bitwach morskich. Według nich jego sloganem będzie „Za przetrwanie warto umrzeć”. Mówili, że w reklamie gry admirał Królewskiej Marynarki Wojennej będzie usiłował aresztować Connora Kenway’a na otwartym morzu, a w tle ma lecieć piosenka Johnny’ego Casha. DLC jest na wczesnym etapie produkcji i ukaże się za jakieś pół roku, ale wychodzi na to, że Ubisoft naprawdę nad nim pracuje.

Czyżbyśmy mieli do czynienia z dezinformacją ze strony wydawcy? Tak, czy inaczej Ubisoft nie pozwala marce Assassin’s Creed zbyt długo odpoczywać. Ostatnio potwierdzono, że kolejna część serii znajduje się już w drodze. Ponadto wkrótce zaczną pojawiać się fabularne dodatki do „trójki”, opowiadające alternatywne zakończenie wojny o niepodległość USA oraz inne, jeszcze niezapowiedziane. Jak sądzicie, czym jest Black Flags (lub, jak wolą inni, Black Flag)? Kolejną częścią Assassin’s Creed, jeszcze jednym rozszerzeniem DLC do „trójki”, czy zwykłą bujdą?