Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2013, 12:53

Natural Selection 2 – przecena gry, darmowy weekend i zapowiedź Reinforcement Program

W sklepie cyfrowej dystrybucji Steam przeceniono grę Natural Selection 2, a dodatkowo przez weekend gracze mogą za darmo sprawdzić jakość produkcji. Twórcy zaprezentowali także Reinforcement Program, prosząc graczy o finansowe wsparcie, które pozwoli na bieżąco rozwijać tytuł.

Jeśli do tej pory nie zagraliście w Natural Selection 2, to teraz macie znakomitą okazję - Natural Selection 2 – przecena gry, darmowy weekend i zapowiedź Reinforcement Program - wiadomość - 2013-08-31
Jeśli do tej pory nie zagraliście w Natural Selection 2, to teraz macie znakomitą okazję

W sklepie cyfrowej dystrybucji Steam do niedzieli do godz. 22:00 potrwa darmowy weekend z Natural Selection 2. Jeśli macie zainstalowanego klienta platformy firmy Valve, to grę możecie pobrać stąd, klikając na baner Free Weekend. Co więcej, w ramach oferty weekendowej obniżono cenę produkcji o 75%. Pojedyncza kopia kosztuje obecnie 5,74 euro (ok. 24,5 zł), natomiast za czteropak trzeba zapłacić 17,24 euro (ok. 74 zł). Promocja jest ważna do 2 września.

Studio Unknown Worlds opublikowało niedawno darmową aktualizację wzbogacającą grę o m.in. kolejne bronie, wybór kobiecych postaci marines, wsparcie dla systemu Linux oraz bibliotek DirectX 11 i OpenGL czy nowy samouczek. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem. Jednak na wyprodukowanie darmowego DLC twórcy potrzebowali sześciu miesięcy i aż 550 tysięcy dolarów. Rozpatrywano wcześniej inne opcje: wydać Reinforced jako oddzielny, płatny dodatek albo wprowadzić do gry system mikrotransakcji, ale to wszystko kłoci się z polityką dewelopera. Z tego powodu autorzy wyszli z inicjatywą nazwaną Reinforcement Program, prosząc graczy o wsparcie finansowe, które pozwoli im regularnie wydawać aktualizacje do gry. Nagrody w ramach tej kampanii będą prezentowane stopniowo od 3 września 2013 roku.

Natural Selection 2 to połączenie FPS-a w klimatach science-fiction z elementami charakterystycznymi dla gatunku strategii. Gracz ma możliwość wcielenia się w dwie strony konfliktu: ludzi oraz obcych. Produkcja ukazała się na Steamie 31 października 2012 roku wyłącznie na komputerach osobistych i do tej pory cieszy się niemałym zainteresowaniem graczy. Jak poinformowano na początku bieżącego roku, sprzedano ponad 300 tys. sztuk, a obecnie ta liczba egzemplarzy została pewnie znacząco przekroczona.