Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2013, 11:16

autor: qjin

Twierdza: Krzyżowiec 2 – twórcy potrzebują pieniędzy na dokończenie gry

Studio FireFly ruszyło ze zbiórką pieniędzy na dokończenie najnowszej strategii – Twierdza: Krzyżowiec 2. Gra aktualnie znajduje się w fazie alfa i jeśli prace pójdą zgodnie z planem, a produkcja otrzyma finansowe wsparcie graczy, premiera nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Studio FireFly potrzebuje finansowego wsparcia, by dokończyć prace nad Crusader II - Twierdza: Krzyżowiec 2 – twórcy potrzebują pieniędzy na dokończenie gry - wiadomość - 2013-08-31
Studio FireFly potrzebuje finansowego wsparcia, by dokończyć prace nad Crusader II

Twórcy serii Stronghold potrzebują finansowego wsparcia graczy na dokończenie prac nad grą Twierdza: Krzyżowiec 2. Studio FireFly wystartowało ze zbiórką pieniędzy na stronie Gambitious, jednej z alternatywnych dla Kickstartera platform. Minimalny próg wyznaczono na kwotę 132 tysięcy dolarów, a w chwili pisania wiadomości udało się zabrać niespełna 14 tys. Kampania potrwa jeszcze 28 dni.

Obecnie tytuł jest w fazie w alfa i jeśli uda się uzyskać odpowiednie wsparcie od fanów, to premiera Stronghold Crusader 2 nastąpi najwcześniej w marcu 2014 roku, ale, jak zaznaczyło studio FireFly, data wydania może ulec zmianie, jeśli gra nie spełni wymogów jakościowych. Kwota, która zagwarantuje Wam dostęp do gry, wynosi 20 dolarów (ok. 65 zł), ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wesprzeć twórców większą wpłatą. Po szczegóły odsyłamy pod ten adres oraz do zamieszczonego powyżej nagrania.

Twierdza: Krzyżowiec II ma być klasyczną strategią w stylu pierwszych odsłon serii - Twierdza: Krzyżowiec 2 – twórcy potrzebują pieniędzy na dokończenie gry - wiadomość - 2013-08-31
Twierdza: Krzyżowiec II ma być klasyczną strategią w stylu pierwszych odsłon serii

Warto dodać, że niedawno, w ramach targów gamescom, opublikowano pierwszy gameplay, w którym możemy przyjrzeć się walce czy rozbudowie tytułowej twierdzy. Jak wiadomo z dotychczas ujawnionych informacji, gra zaoferuje kampanię fabularną osadzoną w średniowiecznych realiach, ale nie zabraknie także kilku trybów dla fanów sieciowych zmagań, przeznaczonych maksymalnie dla ośmiu graczy. Największą zmianą ma być jednak kooperacja, która pojawi się po raz pierwszy w historii serii. Szczegóły na temat produkcji znajdziecie w naszej rozbudowanej zapowiedzi.

Twierdza: Krzyżowiec 2 zadebiutuje wyłącznie na komputerach PC.