Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2013, 09:29

autor: Góral

Batman: Arkham Origins Blackgate - poznaliśmy nowe szczegóły

Serwis Kotaku opublikował swoje wrażenia z prezentacji gry Batman: Arkham Origins Blackgate. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że w produkcji spotkamy takich wrogów jak Black Mask, Penguin i Joker. Tytuł zaoferuje także rożne zakończenia, zachęcające do wielokrotnego przechodzenia kampanii.

Serwis Kotaku opublikował zapowiedź gry Batman: Arkham Origins Blackgate dzięki czemu poznaliśmy nowe szczegóły na jej temat. Tytuł ukaże się na handheldach PS Vita i 3DS w tym samym czasie, co Batman: Arkham Origins na „duże” konsole i komputery PC, czyli 25 października.

Jak już wiemy, Blackgate będzie grą akcji zrealizowaną w technice 2,5 D. Akcja rozgrywać ma się na wyspie mieszczącej tytułowe więzienie, ale pozwoli także zakosztować nieco miasta Gotham. Produkcja zaoferuje różne zakończenia, uzależnione między innymi od kolejności pokonywania bossów. Głównymi przeciwnikami będą Black Mask, Penguin i Joker.

Tytuł nie jest zwykłą chodzoną bijatyką. Jedną z cech wyróżniających go na tle innych tego typu produkcji jest środowisko pozwalające na rozmaite interakcje. Batman może przyczepiać się hakiem do określonych punktów pomieszczeń, będzie się dało usuwać kraty, a część ścian ma być podatna na zniszczenia. Dodatkową atrakcją okaże się kamera, zmieniająca kąty prezentowania rozgrywki.

Jako, że jest to jedna z części serii Arkham, to zobaczymy w niej standardowe rozwiązania. Jednym z nich jest tryb detektywistyczny, który aktywuje się stuknięciem w ekran dotykowy kieszonsolki. Przesuwając palec odkryjemy interesujące nas rzeczy, a przytrzymując go dłużej w jednym miejscu, wyświetlimy niezbędne informacje. W czasie walki natomiast wykorzystamy ogłuszenia i kontrataki, tak samo jak w poprzednich odsłonach tej marki.

W Polsce Batman: Arkham Origins Blackgate ukaże się nakładem firmy Cenega wyłącznie na handheldzie PlayStation Vita w oryginalnej, angielskiej wersji językowej.