Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PSV
Okładka One Piece: Pirate Warriors 2 (PS3)

One Piece: Pirate Warriors 2

Bezpośrednia kontynuacja One Piece: Pirate Warriors, będąca szybką i widowiskową trójwymiarową grą akcji, którą oparto na popularnej japońskiej serii komiksowej One Piece.

Akcji | TPP | hack'and'slash | piraci | manga i anime | beat 'em up | na 2 osoby | kooperacja | One Piece | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka One Piece: Pirate Warriors 2 (PS3)

data premiery gry:

20mar2013

PSV

30sie2013

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

One Piece: Pirate Warriors 2 to szybki i kolorowy slasher, w którym wcielamy się w bohaterów japońskiej serii komiksowej i animowanej One Piece. Tytuł jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części gry, wydanej w 2012 roku jedynie na konsoli PlayStation 3. Obie produkcje są z kolei spin-offami serii Dynasty Warriors i zawierają w sobie jej wszystkie najważniejsze cechy i elementy gameplayu. Za produkcję Pirate Warriors 2 odpowiada studio Omega Force, które od lat pracuje również nad kolejnym odsłonami Dynasty Warriors.

Manga One Piece jest najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się komiksem w Kraju Kwitnącej Wiśni, którego pojedyncze tomy rozchodzą się w kilku milionach egzemplarzy. Jego rozbudowana i wielowątkowa fabuła przedstawia losy młodego chłopaka o imieniu Monkey D. Luffy, posiadającego nadnaturalne zdolności początkującego pirata oraz jego równie ekscentrycznej załogi, która wraz z nim poszukuje słynnego skarbu ukrytego przez legendarnego korsarza Gold Rogera.

Podobnie jak w pierwszej części Pirate Warriors, w trakcie rozgrywki na ekranie zobaczymy najważniejsze przygody Luffy`ego przedstawione na kartach komiksu. Tym razem twórcy zaadoptowali dalsze fragmenty mangi, dla których nie znaleźli miejsca w oryginalne. Niestety, za sprawą tego osoby nie znające źródłowego materiału mogą poczuć się jeszcze bardziej zagubione w natłoku różnych wątków, postaci oraz relacji między nimi. Perypetie pirackiej załogi ponownie przedstawiono w trybie fabularnym, osobnym dla każdego z grywalnych bohaterów. Fabuła przedstawiona jest w postaci przerywników filmowych powstałych na silniku gry, które łudząco przypominają animowaną wersję One Piece.

Główną atrakcją gier spod szyldu Dynasty Warriors jest szybka rozgrywka i walka z dziesiątkami, często podobnych do siebie przeciwników. Gracz steruje wybranym bohaterem, obserwując go z perspektywy trzeciej osoby. Naszym celem jest najczęściej pokonanie wszystkich wrogów znajdujących się w danej lokacji. W czasie potyczek dysponujemy różnymi technikami i atakami przypisanymi do poszczególnych przycisków pada. Ataki te możemy rozwijać między misjami, wykorzystując zdobyte punkty doświadczenia.

One Piece: Pirate Warriors 2 nadal zawiera elementy eksploracyjne znane z trójwymiarowych platformówek oraz stawia o nacisk na filmowość i intensywność pojedynków z bossami. W trakcie tych wieloetapowych potyczek zmieniamy areny na jakich walczymy oraz stosujemy specjalne techniki i ataki.

Wszystkie lokacje wciąż podzielone są na dwie kategorie. Do pierwszej zaliczają się poziomy charakterystyczne dla serii Dynasty Warriors, podzielone na terytoria, które zdobywamy pokonując wszystkich znajdujących się w nich przeciwników. W drugiej kategorii znajdują się poziomy przygodowe, które możemy swobodnie zwiedzać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,7 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 214,90 PLN

Klasyfikacja PEGI One Piece: Pirate Warriors 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
PSV