Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2012, 13:45

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Resident Evil 6 - informacje o postaciach i nowym gatunku zombie

Firma Capcom podała do wiadomości kolejną garść informacji o Resident Evil 6. Tym razem poznaliśmy kilka szczegółów na temat głównych bohaterów gry, a także dowiedzieliśmy się o zmianach w systemie sterowania postacią oraz nowym gatunku zombie.

Resident Evil 6 - informacje o postaciach i nowym gatunku zombie - ilustracja #1

Firma Capcom ujawniła kolejne szczegóły dotyczące szóstej odsłony cyklu Resident Evil. Tym razem japoński producent podzielił się z nami informacjami dotyczącymi postaci, czasu i miejsca akcji Residevt Evil 6 oraz zdradził, że w końcu będziemy mogli poruszać się i strzelać jednocześnie.

Postacie i miejsce akcji

Akcja Resident Evil 6 będzie się dziać w 2013 roku. Oprócz Leona Kennedy’ego oraz Chrisa Redfielda w grze znajdziemy trzeciego protagonistę. Obecnie wiemy tylko tyle, że będzie on brał udział w krwawym konflikcie mającym miejsce gdzieś w Europie Wschodniej. Co ciekawe, tajemniczy bohater będzie najemnikiem myślącym raczej o tym ile pieniędzy zarobi, niż o tym jak uratować świat.

Z opublikowanych w zeszłym miesiącu informacji dowiedzieliśmy się, że akcja gry rzuci nas w co najmniej dwie lokacje. Dzisiaj już wiemy, że Chris Redfield będzie musiał zmagać się z zombie w nadbrzeżnej miejscowości Lanshiang gdzieś w Chinach. Były członek S.T.A.R.S. postanawia wspomóc oddziały BSAA, pomimo tego, że sześć miesięcy przed wydarzeniami przedstawionymi w grze przeszedł osobistą traumę.

Krucjatę przeciwko bioterroryzmowi kontynuować też będzie Leon Kennedy. Jak wiemy, po przeżyciu incydentu w Raccoon City (wydarzenia przedstawione w Resident Evil 2), Leon został zwerbowany do służb specjalnych przez Adama Benforda, który później został prezydentem USA. Okazuje się jednak, że w Resident Evil 6 Leon będzie musiał stawić czoła swojemu dawnemu, nieco odmienionemu protektorowi (co widzieliśmy na pierwszym zwiastunie).

Oprócz trzech głównych postaci w Resident Evil 6 pojawią się też inni bohaterowie. Wśród nich warto wspomnieć o Helenie Harper, która jest agentem rządowym (w czasie gry w trakcie transferu do Secret Service). Helena przyzna się, że jest odpowiedzialna za to, co stało się z prezydentem. W grze pojawi się też Ingrid Hunnigan, która wspierała Leona w czasie wydarzeń przedstawionych w Resident Evil 4.

Rozgrywka

Mechanika rozgrywki ulegnie dosyć sporym zmianom. Po raz pierwszy w historii serii będziemy mogli strzelać i poruszać się w tym samym momencie. Będzie to więc dosyć spora rewolucja w cyklu Resident Evil. Prowadzona przez nas postać będzie mogła się ślizgać i turlać w dowolnym kierunku oraz ukrywać się za osłonami. Twórcy zapowiedzieli też, że ataki wręcz zostaną ulepszone.

Jeśli chodzi o przeciwników, to klasyczne „zombiaki” również nauczą się kilku nowych sztuczek. Nieumarli będą mogli biegać, skakać, a nawet używać broni. Pojawi się też J’avo, czyli specjalna wersja przeciwników, która po raz pierwszy została zaobserwowana podczas konfliktu w Europie Wschodniej. J’avo będą rozumieć ludzką mowę, wykażą się zwiększoną agresywnością oraz umiejętnością atakowania w grupie. Nowy gatunek zombie będzie posiadał też unikalną umiejętność, która pozwoli mu na zmutowanie zranionej części ciała w jedną z kilku niebezpiecznych form. Oznacza to, że gracze będą musieli taktycznie podejść do eliminacji tych maszkar.

Przypominamy, że Resident Evil 6 ukaże się pod koniec tego roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360, a nieco później na pecetach.