Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2016, 20:35

autor: Góral

Moto Racer 4 - powstają kolejne wyścigi motocyklowe z kultowej serii

Firma Microids podzieliła się wieloma szczegółami na temat czwartej części serii gier wyścigowych Moto Racer, tworzonej przez Artefacts Studio. Produkcja zaoferuje m.in. 15 trybów rozgrywki, split screen i nie tylko. Premiera na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych planowana jest na 13 października bieżącego roku.

Firma Microids wyjawiła nowe informacje na temat powstającej gry Moto Racer 4 – czwartej odsłony popularnego niegdyś cyklu gier wyścigowych Moto Racer. Produkcja ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych 13 października bieżącego roku i jest tworzona przy współpracy z ekipą Artefacts Studio, nadzorowaną przez Paula Cuisseta – projektanta oryginału. Według zapewnień, tytuł zaoferuje nie mniej niż 15 trybów rozgrywki, w tym klasyczne Time Trial, Single Race oraz Championship. Oprócz nich możemy liczyć także na King of the Hill, w którym każdy z zawodników rozpoczyna zmagania z takim samym zapasem czasu, którego musi się pozbyć. Problem w tym, że cenne sekundy uciekają tylko liderowi, ale za to pozostali kierowcy mają dodatkowe turbo.

 Nowe szczegóły dotyczące Moto Racer 4 - ilustracja #1

Deweloperzy wspomnieli jeszcze o następujących formach zabawy:

  • Last Man Standing – na kazdym punkcie kontrolnym z wyścigu odpada gracz znajdujący się na końcu;
  • Survival – wyścig zaczyna się z niewielkim zapasem czasu, który powiększamy przejeżdżając przez kolejne punkty kontrolne. Bawiąc się samemu musimy przetrwać jak najdłużej, a w multiplayerze wygrywa ostatni, który utrzyma się w zmaganiach;
  • Catch-up – przeciwnik startuje wcześniej, a my musimy go przegonić;
  • Wolf Pack – gracz startuje wcześniej i musi utrzymać pierwszą pozycję przez wyznaczony czas;
  • Ghost Bike – gracz startuje z ostatniej pozycji i musi wyprzedzić wyznaczoną liczbę zawodników, nie zbaczając z trasy i nie wchodząc z nikim w kolizję;
  • Golden Helmet – podczas zabawy należy zdobyć złoty kask, który otrzymuje się przejeżdżając jako pierwszy przez punkt kontrolny. Następnie nie wolno dać się zwalić z maszyny.

Ponadto możemy liczyć na ruch na trasach, split screen, sieciowy multiplayer dla 10 osób, możliwość dostosowywania pojazdów i kierowców oraz animację na poziomie 60 klatek na sekundę. Wszystko to ma być wierne pierwotnym założeniom serii, więc szykujcie się na emocjonujące zmagania, nie zawsze zgodne z zasadami fair play. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że Moto Racer 4 powstaje przy użyciu technologii Unreal Engine 4.

 Nowe szczegóły dotyczące Moto Racer 4 - ilustracja #2
 Nowe szczegóły dotyczące Moto Racer 4 - ilustracja #3

Ostatnia aktualizacja: 2016-05-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Moto Racer 4

Moto Racer 4