Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2015, 10:40

Zapowiedziano Valentino Rossi: The Game - wyścigi motocyklowe kontynuujące serię MotoGP

Studio Milestone zapowiedziało symulator wyścigów motocyklowych Valentino Rossi: The Game. Pod tym tytułem w rzeczywistości kryje się bezpośrednia kontynuacja MotorGP 15.

Gra trafi do sprzedaży w czerwcu przyszłego roku. - Zapowiedziano Valentino Rossi: The Game - wyścigi motocyklowe kontynuujące serię MotoGP - wiadomość - 2015-11-29
Gra trafi do sprzedaży w czerwcu przyszłego roku.

Specjalizujące się w grach wyścigowych studio Milestone, znane z takich serii jak MotoGP, SBK czy WRC, zapowiedziało swój kolejny projekt. Jest nim Valentino Rossi: The Game i zgodnie z nazwą, będzie to symulator wyścigów motocyklowych odtwarzający karierę słynnego włoskiego zawodnika. W rzeczywistości nie jest to zupełnie nowa marka. Zamiast tego twórcy zdecydowali się tym tytułem opatrzyć coś, co w praktyce jest grą MotoGP 16. Wciąż dostaniemy więc zawartość i opcje znane z poprzednich części, do których dodane zostaną bonusowe elementy związane z Rossim.

Gra powstaje oczywiście w oparciu o licencję Motocyklowych Mistrzostw Świata, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się autentycznymi zespołami, motocyklami, zawodnikami, sponsorami oraz trasami. Model jazdy postawi na symulacje i autorzy obiecują wyższy poziom realizmu w porównaniu z poprzednim odsłonami. Powróci lubiany tryb kariery, pozwalający na podpisywanie kontraktów, negocjacje z potencjalnymi sponsorami oraz dobieranie motocykli, kierowców i zespołów mechaników.

Nazwisko Rossiego na okładce nie przeszkodzi autorom w udostępnieniu możliwości pokierowania innymi zawodnikami. Nie zabraknie także opcji wykreowania własnej postaci, gdzie wybierzemy m.in. imię, twarz oraz cechy fizyczne. Zawodników dodatkowo spersonalizujemy dzięki dostępowi do masy gadżetów, takich jak rękawice czy buty. Gra odtworzy sezon 2016 MotoGP i pozwoli na zabawę solo lub w trybie multiplayer.

Do całej tej zawartości, oczekiwanej od nowej edycji serii MotoGP, dorzucone zostaną elementy związane z samym Valentino Rossim. Będziemy mogli pokierować nim podczas sezonu 2016, jak i rozegrać jego wieloletnią karierę. Ponadto zawodnik ten znany jest ze swojej pasji do samochodowych rajdów terenów i ten rodzaj wyścigów również znajdzie się w grze, pozwalając na rywalizowanie m.in. w Monza Rally.

Dodanie rajdów do gry o wyścigach motocyklowych wydaje się nieco karkołomnym pomysłem, ale warto pamiętać, że studio Milestone równolegle rozwija także serię WRC, więc Włosi zapewne zaczerpną z tego cyklu większość potrzebnych elementów. Valentino Rossi: The Game zmierza na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Premiera nastąpi w lipcu przyszłego roku.

  1. Milestone – oficjalna strona studia