Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2015, 16:44

Nowy mod do Fallouta 4 upiększa tekstury terenu

Fallout 4 doczekał się moda, który zwiększa rozdzielczość i szczegółowość tekstur terenu. Co najciekawsze, modyfikacja nie tylko nie wymaga lepszego sprzętu, ale "pożera" mniej zasobów niż oryginał!

To, że Fallout 4 będzie grą nagminnie modowaną, było mniej więcej tak pewne jak wschód słońca każdego poranka czy kolejna odsłona Assassin's Creed co roku. W ponad dwa tygodnie od premiery doczekaliśmy się więc pierwszej modyfikacji tekstur terenu, która poprawia wygląd gry, nie wymagając jednocześnie lepszego sprzętu. Jej autorem jest użytkownik Hein84. Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentują się wyniki jego prac.

Mod można pobrać pod tym adresem (tam też możecie zobaczyć, jak prezentuje się on w porównaniu z oryginałem). Sam twórca zapowiada, że choć większość pracy jest już za nim, nadal stara się poprawiać swoje dzieło. Rezultaty jego starań już są jednak godne podziwu: tekstury terenu są w wyższej rozdzielczości i wyglądają bardziej szczegółowo, zużywając przy tym nieco mniej pamięci VRAM. Poprawione zostały także efekty świetlne oraz cieniowanie dotyczące elementów podłoża. Oczywiście to tylko pierwszy krok w stronę uczynienia z Fallouta 4 prawdziwego wizualnego cuda: biorąc pod uwagę to, co moderzy potrafili wyczyniać z o cztery lata starszym The Elder Scrolls V: Skyrim, możemy być pewni, że w przeciągu najbliższych miesięcy bostońskie Pustkowia znacznie nam wypięknieją.

  1. Recenzja gry Fallout 4 – Czas apokalipsy
  2. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 4
  3. Fallout 4 – kompendium wiedzy