Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Battlefleet Gothic: Leviathan (AND)
OkładkaBattlefleet Gothic: Leviathan (AND)

Battlefleet Gothic: Leviathan

Mobilna strategia bitewna osadzona w uniwersum Warhammera 40,000. Jest to wirtualna adaptacja gry stołowej Battlefleet Gothic wydawnictwa Games Workshop, stworzona przez studio Grand Cauldron.

Strategiczne | turowe | Warhammer 40,000 | kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlefleet Gothic: Leviathan Premiera

7lip2016

iOS

27lip2016

AND

Gry podobne do Battlefleet Gothic: Leviathan

Pacific Fleet

Battle Fleet 2

Auto Warriors

Battlefleet Gothic: Leviathan to wydana na mobilny system AND i iOS strategia bitewna, pozwalająca na rozgrywanie turowych starć kosmicznych osadzonych w uniwersum Warhammera 40,000. Produkcja stanowi adaptację stołowego bitewniaka Battlefleet Gothic wydawnictwa Games Workshop. Projekt opracowało francuskie studio Grand Cauldron.

Fabuła

Battlefleet Gothic: Leviathan oferuje obszerną kampanię, która oparta została na fabule dodatków, komiksów i powieści należących do serii Tarcza Baala (ang. Shield of Baal). Historia opowiada o inwazji rasy Tyranidów na system planetarny Cryptus. Imperium ludzkie nie może sobie pozwolić na jego utratę, gdyż w jego skład wchodzi planeta Baal, będąca domem dla kosmicznych marines z zakonu Blood Angels.

Niestety, pierwsza próba odparcia ataku kończy się katastrofą i większość floty oraz systemów obronnych zostaje zniszczona, a co gorsza, ginie admirał Julius van Avacor. My wcielamy się w jego następcę, który musi zebrać pozostałe siły i utrzymać system aż do przybycia posiłków imperialnych, w tym trzonu zakonu Blood Angels.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Battlefleet Gothic: Leviathan to turowa strategia bitewna, w której obejmujemy dowództwo nad armadą potężnych statków kosmicznych, a zasady rządzące zabawą oparte zostały na tych z wersji stołowej. Pomimo faktu, że akcja toczy się w kosmosie, walka rozgrywana jest w dwóch wymiarach, a powolne tempo ruchu jednostek sprawia, że potyczki przypominają bitwy morskie.

Do naszej dyspozycji oddany zostaje potężny wybór statków o różnych cechach i uzbrojeniu, a wykorzystywanie różnic pomiędzy jednostkami jest niezbędne do odnoszenia sukcesów na polu bitewnym. Wraz z postępami w wojnie powoli odblokowujemy nowe statki, a nasi podwładni zyskują nowe umiejętności.

Gracze mogą rozegrać kampanię nie tylko dowodząc siłami imperialnymi. Dostępna jest bowiem także opcja pokierowania Tyranidami, a kolejne rasy i misje ukazują się w ramach popremierowych aktualizacji.

Tryby gry

Poza obszernym trybem fabularnym, w Battlefleet Gothic: Leviathan dostępna jest także opcja rozgrywek multiplayer, zarówno przez Internet, jak i lokalnie w ramach tzw. gorącego krzesła.

Ostatnia modyfikacja 29 lipca 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Battlefleet Gothic: Leviathan: 12+

iOS
AND