Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2016, 11:59

This is the Police, dorosła policyjna strategia, zadebiutuje dziś na PC

Dziś o godzinie 17:00 na platformie Steam zadebiutuje This is the Police - unikalne połączenie strategii z grą fabularną w policyjnych klimatach. Produkcja studia Weappy zbiera jak dotąd mieszane recenzje wśród branżowych dziennikarzy.

Jeden z najciekawszych tytułów niezależnych tego miesiąca zadebiutuje dziś na Steamie. Mowa tutaj o This is the Police – interesującym połączeniu strategii oraz gry fabularnej, w którym równie ważną wagę, co przemyślane podejmowanie działań, odgrywają wybory moralne. Produkcja studia Weappy zbiera jak dotąd mieszane recenzje wśród branżowej prasy. Niektórzy zachwycają się mrocznym klimatem, poważną historią i możliwością podejmowania ciężkich decyzji, inni narzekają na ograniczone zarządzanie swoją jednostką oraz rozgrywkę, która po pewnym czasie staje się powtarzalna. My wystawiliśmy This is the Police ocenę 8,5/10 – w recenzji ElMundo chwalił deweloperów za intrygującą fabułę, ciekawy styl wizualny i świetny voice-acting, przyznając jednak, że w miarę postępów gra staje się nieco schematyczna. Jeśli chcecie na własnej skórze przekonać się, jak wygląda życie policjanta na pół roku przed emeryturą, dzieło Weappy trafi na platformę Steam dziś o godzinie 17:00 i będzie kosztować 14,99 euro (około 65 złotych).

Jak możemy się przekonać w This is the Police, praca stróża prawa nie polega wyłącznie na ganianiu za złodziejami. - This is the Police, dorosła policyjna strategia, zadebiutuje dziś na PC - wiadomość - 2016-08-02
Jak możemy się przekonać w This is the Police, praca stróża prawa nie polega wyłącznie na ganianiu za złodziejami.
This is the Police, dorosła policyjna strategia, zadebiutuje dziś na PC - ilustracja #2

Gracze z reguły nie lubią opóźnień premier tytułów, na które czekają, zazwyczaj są jednak je w stanie zaakceptować, wiedząc, że mają one na uwadze poprawienie jakości finalnego produktu. W przypadku This is the Police obsuwa miała znacznie bardziej prozaiczny powód. Gra miała zadebiutować już 28 lipca, jednak wydawca – firma EuroVideo Medien – zapomniała na czas zgłosić ją do sprawdzenia przez władze platformy Steam i musiała przesunąć premierę na 2 sierpnia. Graczom kilka dni dodatkowego czekania wielkiej różnicy nie sprawiło, ale gapiostwo EuroVideo Medien stało się wdzięcznym tematem do żartów.

This is the Police opowiada o ostatnich 180 dniach służby doświadczonego policjanta, Jacka Boyda. Po tym, jak wymuszono na nim przejście na emeryturę, główny bohater postanawia wykorzystać pół roku do zdobycia fortuny. Od gracza zależy jednak, czy w tym celu zacznie się układać z mafią, starającą się przejąć kontrolę nad miastem, uwikła się w polityczne układy, czy też może pozostanie wierny swoim ideałom i do końca będzie przeciwstawiał się korupcji i przestępczości. Do aspektu moralnego dochodzi tutaj zarządzanie swoją jednostką: rozwiązywanie spraw, reagowanie w sytuacjach kryzysowych, a nawet branie udziału w konferencjach prasowych. Wszystko zostało opatrzone charakterystycznym, wektorowym stylem graficznym, zaś w rolę Boyda wcielił się sam Jon St. John – znany graczom jako głos Duke'a Nukema.

  1. This is the Police w serwisie Steam
  2. Recenzja gry This is the Police – jedna z najlepszych gier policyjnych
  3. Poradnik do gry This is the Police