Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 marca 2017, 14:00

Super Mario Run trafi na Androida 23 marca

Oczekiwanie na androidową wersję Super Mario Run już wkrótce dobiegnie końca. Firma Nintendo ogłosiła właśnie, że gra trafi do dystrybucji w Google Play 23 marca tego roku.

Użytkownicy systemu iOS już od grudnia mogą się cieszyć grą Super Mario Run, czyli pierwszą mobilną odsłoną najpopularniejszego cyklu platformówek w historii. W styczniu firma Nintendo poinformowała, że wersja na Androida ukaże się w marcu tego roku. Teraz wreszcie poznaliśmy konkretną datę premiery, którą ustalono na 23 marca.

Oczekiwanie na wersję androidową prawie dobiegło końca. - Super Mario Run trafi na Androida 23 marca - wiadomość - 2017-03-20
Oczekiwanie na wersję androidową prawie dobiegło końca.
SUPER MARIO RUN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nintendo
  2. Wydawca: Nintendo
  3. Gatunek: platformówka
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Data premiery na iOS: 15 grudnia 2016 r.
  6. Data premiery na Androidzie: 23 marca 2017 r.

Nintendo ogłosiło ponadto, że wraz z premierą w Google Play ukaże się aktualizacja 2.0.0, która dostępna będzie na obu systemach mobilnych. Numer sugeruje, że będzie to duży i znaczący patch, ale na razie autorzy nie chcą zdradzić, co dokładnie zaoferuje.

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała w grudniu zeszłego roku na urządzeniach z iOS. Był to pierwszy prawdziwy test popularności marek Nintendo na rynku mobilnym, gdyż w przypadku Pokemon GO firma posiada jedynie część praw do serii. Super Mario Run okazało się dużym sukcesem i w ciągu półtora miesiąca produkcja została pobrana ponad 78 milionów razy.

Gra dostępna jest do ściągnięcia za darmo, ale w takiej formie oferuje jedynie demo. Resztę zawartości odblokowujemy za pomocą jednorazowej mikropłatności wycenionej na 9,99 euro, czyli w przeliczeniu około 43 złote.

Super Mario Run zostało ciepło przyjęte. Chwalono dopracowane sterowanie, płynność rozgrywki, pomysłowe mapy oraz brak typowych mikropłatności. Krytyka koncentrowała się głównie na zbyt małej liczbie dostępnych poziomów.

  1. Recenzja gry Super Mario Run - bardzo dobra, ale krótka
  2. Oficjalna strona gry
  3. Super Mario Run w App Store