Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Indygo (PC)

Indygo PC

Stworzona w Polsce "zaangażowana" gra przygodowa, w której wcielamy się w malarza cierpiącego na depresję. Rozgrywka w Indygo polega na rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek i podejmowaniu decyzji rzutujących na dalszy przebieg fabuły.

Przygodowe | ukryte przedmioty | point-and-click | 2D | polskie | indie | eksperymentalne/artystyczne

PC Windows
Okładka Indygo (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24października2017

24października2017

Steam

Indygo to narracyjna gra przygodowa, wzbogacona o elementy zaczerpnięte z gatunku HOPA. Produkcja została opracowana przez niezależny polski zespół Pigmentum Game Studio.

Fabuła

W Indygo wcielamy się w malarza cierpiącego na depresję. Główny bohater od trzech miesięcy nie opuścił swojej pracowni, a ze światem zewnętrznym uosabianym przez jego drugą połówkę – Annę – komunikuje się przy pomocy listów. To, jak potoczą się jego dalsze losy oraz czy obojgu uda się znaleźć wyjście z tego impasu, zależy już od poczynań gracza.

Mechanika

W Indygo akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka polega na rozwiązywaniu zagadek (polegających na przykład na odszukaniu i ułożeniu fragmentów rozdartego zdjęcia), prowadzeniu korespondencji z Anną oraz na dokonywaniu rozmaitych wyborów. Pozornie drobne decyzje rzutują tu na dalszy przebieg fabuły, determinują, które z jej zakończeń zobaczymy, a także wpływają na wygląd pokoju. Dodatkowe informacje na temat stanu emocjonalnego bohatera zapewniają jego komentarze na temat przedmiotów znajdujących się w pracowni oraz dziennik, gdzie zapisuje on swoje myśli i uczucia.

Kwestie techniczne

Indygo posiada ręcznie rysowaną grafikę, utrzymaną w ponurej kolorystyce. Posępną atmosferę tworzy również melancholijny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Indygo

12+

Wymagania sprzętowe Indygo

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows XP