Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet (PC)

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet PC

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Frogwares z myślą o rynku casuali.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | książki | detektywistyczne | 2D | Sherlock Holmes | XIX wiek

PC Windows
Okładka Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet (PC)

producent: Frogwares

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9maja2008

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet to produkcja irlandzkiego studia Frogwares Game Development, specjalizującego się w grach przygodowych inspirowanych klasyką literatury angielskiej (m.in. Journey to the Center of the Earth, Dracula: Origin i The Testament of Sherlock Holmes). Tytuł adresowany jest do tzw. okazjonalnych graczy (casuali).

Fabuła nie jest adaptacją żadnego z opowiadań napisanych przez Arthura Conan Doyle'a i stworzona została na potrzeby gry. Akcja toczy się w roku 1896. Sherlock Holmes zostaje poproszony o pomoc w rozwikłaniu zagadki śmierci młodego malarza, którego zwłoki zawinięte zostały w skradziony perski dywan. Słynny detektyw oraz jego wierny towarzysz – dr Watson postanawiają zająć się sprawą.

Kierujący poczynaniami Holmesa gracz musi znaleźć wskazówki i ustalić, kto jest zabójcą. W tym celu odwiedza kolejne lokacje, wykonuje zadania z rodzaju „ukryte przedmioty”, a także rozwiązuje rozmaite zagadki logiczne ujęte w formie mini-gierek. Ważnym miejscem w grze okazuje się dom detektywa przy Baker Street 221b, gdzie poddaje on analizie zebrane dowody i próbuje powiązać fakty oraz osoby.

Poziom trudności gry nie jest szczególnie wyśrubowany, ale niektóre zagadki mogą stanowić wyzwanie także dla bardziej doświadczonych graczy. Twórcy zdecydowali się jednak zaimplementować system pomocy, z której od czasu do czasu można skorzystać w trakcie zabawy.

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet odznacza się estetyczną oprawą wizualną z ręcznie wykonanymi rysunkami miejsc, osób i przedmiotów. Poszukiwaniom dowodów i rozwiązywaniu zagadek towarzyszy nastrojowa muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet

Wymagania wiekowe Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 600 MHz, 256 MB RAM, karta graficzna 32 MB, 300 MB HDD, Windows 2000/XP/Vista