Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Lost Cases of Sherlock Holmes 2 (PC)

The Lost Cases of Sherlock Holmes 2 PC

Kontynuacja wydanej w 2008 roku detektywistycznej przygodówki studia Legacy Games. Wcielając się w rolę słynnego detektywa gracz musi rozwikłać 16 tajemniczych zbrodni, które wstrząsnęły wiktoriańskią Anglią.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | książki | detektywistyczne | 2D | minigry | Sherlock Holmes | XIX wiek

PC Windows
Okładka The Lost Cases of Sherlock Holmes 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23marca2010

The Lost Cases of Sherlock Holmes 2 jest sequelem gry wydanej w 2008 roku. Deweloperzy ze studia Legacy Games pozostali wierni gatunkowi casualowych przygodówek typu HOPA (Hidden Objcets Puzzle Adventure).

Gracz ma okazję ponownie przenieść się na Baker Street 221 i wcielić się w rolę słynnego detektywa. Tym razem Sherlock Holmes w asyście doktora Watsona i inspektora Lestrade'a musi rozwikłać 16 tajemniczych zbrodni, które wstrząsnęły społecznością wiktoriańskiego Londynu. Jak zwykle w trakcie dochodzeń czekają go rozmowy z postaciami niezależnymi, poszukiwanie śladów w miejscach popełnienia przestępstw i skrupulatna analiza zebranych dowodów.

Rozgrywka opiera się przede wszystkim na zadaniach „ukryte przedmioty”. Twórcy przygotowali blisko 50 tego typu zagadek, wymagających spostrzegawczości oraz koncentracji uwagi. Dla urozmaicenia do gry włączono także kilka logicznych mini-gierek, w tym układanki, kryptogramy i anagramy.

Jak przystało na produkcję przeznaczoną dla odbiorców z rynku casual, system sterowania odznacza się intuicyjnie prostymi mechanizmami. W trakcie zabawy gracze mogą uzyskać rozmaite trofea, a także dostęp do krótkich opowiadań Arthura Conan Doyle'a oraz bonusowej mini-gry w laboratorium.

Oprawa audiowizualna The Lost Cases of Sherlock Holmes 2 nie odbiega jakością wykonania od pierwowzoru. Twórcy zastosowali dwuwymiarową grafikę z ręcznie rysowanymi tłami, które w wielu przypadkach przypominają ilustracje książek. Zabawie towarzyszy spokojny podkład muzyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Lost Cases of Sherlock Holmes 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Lost Cases of Sherlock Holmes 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), Windows XP/Vista/7