Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Mystery of the Crystal Portal 2 (PC)
OkładkaThe Mystery of the Crystal Portal 2 (PC)

Tajemnica Kryształowego Portalu 2 PC

The Mystery of the Crystal Portal 2

Przygodówka hidden object, w której przenosimy się z pomocą tytułowego portalu do innego świata, wyruszając na poszukiwania zaginionego ojca głównej bohaterki. W trakcie zabawy zajmujemy się odnajdywaniem przedmiotów, odbywaniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek.

Przygodowe | ukryte przedmioty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tajemnica Kryształowego Portalu 2 Premiera PC

9lipca2010

pudełko PL

25listopada2011

producent: artogon games wydawca: artogon games wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tajemnica Kryształowego Portalu 2 to przygodówka typu hidden object, czyli taka, w której najwięcej czasu spędzamy na starannym przeszukiwaniu kolejnych lokacji z zamiarem odnajdywania interaktywnych przedmiotów, sprytnie poukrywanych w otoczeniu.

W grze wcielamy się w postać młodej kobiety o imieniu Nicole, której ojciec znika nagle w niewyjaśnionych okolicznościach. Główna bohaterka postanawia zbadać rodzinną posiadłość i dokonuje zaskakującego odkrycia. Okazuje się, że w piwnicy znajduje się tytułowy portal, dzięki któremu możliwe jest podróżowanie do zupełnie innego świata. Nicole postanawia skorzystać z portalu, licząc na to, że przenosząc się w nowe miejsce będzie mogła odnaleźć swojego ojca.

Właściwa rozgrywka opiera się na starannym przeglądaniu kolejnych plansz w poszukiwaniu dobrze poukrywanych przedmiotów. Nie oznacza to jednak, że zabrakło innych elementów charakterystycznych dla przygodówek, albowiem zajmujemy się też między innymi rozmową z napotykanymi postaciami niezależnymi oraz rozwiązywaniem mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek logicznych.

Na uwagę zasługuje spore zróżnicowanie odwiedzanych przez Nicole lokacji, albowiem są to zarówno miejsca istniejące w rzeczywistości (np. Nowy Jork), jak i cechujące się nietypowym wystrojem obszary ze świata po drugiej stronie portalu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Tajemnica Kryształowego Portalu 2 cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Wymagania wiekowe Tajemnica Kryształowego Portalu 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tajemnica Kryształowego Portalu 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza); 176 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7