Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Drawn: Dark Flight (PC)
OkładkaDrawn: Dark Flight (PC)

Drawn: Dark Flight PC

Drawn: Dark Flight jest kontynuacją wydanej w 2009 roku gry przygodowej Drawn: The Painted Tower. Gracze muszą stawić czoła tajemniczemu cieniowi, który zagraża mieszkańcom królestwa Stonebriar.

Przygodowe | ukryte przedmioty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drawn: Dark Flight Premiera PC

31sierpnia2010

producent: Big Fish Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Drawn: Dark Flight to kolejna gra przygodowa opracowana przez firmę Big Fish Games. Studio zajmuje się tworzeniem przede wszystkim mniejszych produkcji casualowych dostępnych głównie w dystrybucji elektronicznej. Deweloper stara się znaleźć swoją niszę i wydaje niskobudżetowe gry przygodowe czy też tytuły z gatunku "hidden objects".

W pierwszej części serii, czyli Drawn: The Painted Tower naszym zadaniem było uwolnienie dziewczynki imieniem Iris z tytułowej wieży. Tym razem także ratujemy młodą bohaterkę z opresji. Okazuję się bowiem, że ulice królestwa Stonebriar opanował przedziwny cień, za którym stoją złe moce starające się przejąć nadprzyrodzone umiejętności Iris. Posiada ona szczególny dar pozwalający jej na przenoszenie do rzeczywistości każdego narysowanego przezeń obrazu. Ponadto jest spadkobierczynią tronu królestwa Stonebriar.

Na drodze do odkrycia prawdy i pozbycia się cienia stoi cała masa zagadek logicznych, które musimy rozwiązać, by skierować przygodę na właściwe tory. Czasy hardcore'owych przygodówek Sierry odeszły już jednak w niepamięć - w Dark Flight na każdym kroku użyć możemy rozbudowanego systemu podpowiedzi. Jeśli jakaś zagadka okaże się mimo to za trudna, możemy ją bez problemu ominąć.

Ważną rolę w opisywanej produkcji odgrywa oprawa graficzna. Trudno opisać ją jednym słowem - znajdziemy tu elementy kolażu, papier-mâché, wycinanek, obrazków w stylu Disney'owskim, czy znanych z dzieciństwa książek z rozkładanym obrazkiem w środku. Wszystko to składa się na nietypowy świat gry, w którym rozwiązujemy zagadki, niejednokrotnie również mające sporo wspólnego ze sztuką. W jednej z nich musimy tak pokierować kilkoma wodospadami i akweduktami, by wymieszać farby w odpowiednich proporcjach. Nasza bohaterka ma możliwość wejścia do "świata sztuki". Umiejętność ta często przydaje się, gdy z tego kolorowego świata musimy pozyskać jakiś przedmiot, potrzebny "po drugiej stronie", gdzie rządzi czerń i szarość.

Niskobudżetowy charakter produkcji uwidacznia się w warstwie animacji - tych jest niewiele i większość czasu spędzamy oglądając statyczne tła.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Drawn: Dark Flight: Odpowiednia dla każdego wieku.

Drawn: Dark Flight Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM (2GB dla Vista/7)
  • 900 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7