Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Shiver: Vanishing Hitchhiker (PC)

Opowieści z Dreszczykiem: Znikająca Autostopowiczka PC

Shiver: Vanishing Hitchhiker

Przygodówka hidden object, w której wyruszamy na poszukiwania tytułowej autostopowiczki. Akcja Shiver: Vanishing Hitchhiker ma miejsce w wyludnionej mieścinie Gordon Creek. Na zabawę składają się odnajdywanie interaktywnych przedmiotów oraz rozwiązywanie zagadek logicznych.

Przygodowe | ukryte przedmioty

PC Windows
Okładka Shiver: Vanishing Hitchhiker (PC)

producent: artogon games

wydawca: artogon games

wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29sierpnia2011

25listopada2011

pudełko PL

Opowieści z Dreszczykiem: Znikająca Autostopowiczka to przygodówka z gatunku hidden object. Oznacza to, że najwięcej czasu spędzamy na starannym przeszukiwaniu kolejnych lokacji z zamiarem odnajdywania interaktywnych przedmiotów, które zostały sprytnie poukrywane w otoczeniu.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać osoby, która zdecydowała się podczas podróży w ulewie na podwiezienie tytułowej autostopowiczki. Już po dostarczeniu pasażerki w upatrzone przez nią miejsce zauważamy, że zostawiła ona w samochodzie pluszowego misia, przywołującego wspomnienia z pewnej znajomości z dzieciństwa. Postanawiamy w rezultacie odnaleźć autostopowiczkę celem zwrócenia jej zabawki. W następstwie tej decyzji docieramy do tajemniczej i wyludnionej mieściny o nazwie Gordon Creek.

Jak już zostało wcześniej powiedziane, naszym głównym zadaniem jest staranne przeglądanie kolejnych plansz w poszukiwaniu dobrze poukrywanych przedmiotów. Nie oznacza to jednak, że zabrakło innych elementów charakterystycznych dla przygodówek, albowiem zajmujemy się też między innymi rozwiązywaniem stosunkowo trudnych zagadek logicznych.

Na całą grę składają się trzy rozbudowane rozdziały, a do zbadania jest kilkadziesiąt różnych lokacji, wśród których nie zabrakło między innymi opuszczonych budynków mieszkalnych znajdujących się na terenie miejscowości Gordon Creek, w tym lokalnego kościoła, szpitala czy też upiornego cmentarzyska.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Opowieści z Dreszczykiem: Znikająca Autostopowiczka

Wymagania wiekowe Shiver: Vanishing Hitchhiker

12+

Wymagania sprzętowe Opowieści z Dreszczykiem: Znikająca Autostopowiczka

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 254 MB HDD
  • Windows XP/Vista