Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Art of Murder: Deadly Secrets (PC)
OkładkaArt of Murder: Deadly Secrets (PC)

Art of Murder: Zabójcze Sekrety PC

Art of Murder: Deadly Secrets

Piąta część słynnej serii kryminalnych przygodówek. Po raz kolejny mamy do czynienia z produkcją typu hidden object, w której zajmujemy się przede wszystkim wynajdywaniem interaktywnych przedmiotów.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | polskie

Art of Murder: Zabójcze Sekrety Premiera PC

28stycznia2011

pudełko PL

28stycznia2011

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Zabójcze Sekrety to piąta odsłona bardzo popularnej serii kryminalnych przygodówek Art of Murder, zapoczątkowanej w 2007 roku. Podobnie jak w przypadku wcześniej wydanych tytułów, za produkcję gry odpowiedzialne jest rodzime studio deweloperskie City Interactive.

W trakcie zabawy po raz kolejny towarzyszymy w śledztwie dobrze znanej fanom cyklu Nicole Bonnet. Tym razem słynnej agentce FBI przydzielone zostaje zadanie rozwiązania serii tajemniczych morderstw, do których przez cały czas dochodzi w Nowym Jorku. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że kolejne zabójstwa nie są ze sobą w żaden wyraźny sposób powiązane.

Właściwa gra rozpoczyna się niedługo po tym jak Nicole osiąga przełom w śledztwie. Zabójstwo jednego z emerytowanych pracowników lokalnej sieci metra udaje się mianowicie powiązać ze słynnym napadem na bank z przeszłości. Wspomniany skok nazywany został przez wielu kradzieżą stulecia i cechował się tym, że nigdy nie udało się odzyskać skradzionych przez bandytów pieniędzy. Fabuła gry podzielona jest na szereg rozdziałów, podczas zaliczania których nie brakuje zaskakujących momentów i niespodziewanych zwrotów akcji.

Model rozgrywki w opisywanej produkcji podąża ścieżką wyznaczoną przez Tajne akta, tak więc finalny produkt jest przedstawicielem gatunku tzw. przygodówek typu hidden object. Oznacza to, że kluczowy element rozgrywki stanowi przeczesywanie kolejnych interaktywnych plansz w poszukiwaniu poukrywanych na nich przedmiotów, którymi zazwyczaj są dowody rzeczowe. Z cech charakterystycznych dla klasycznych przygodówek point & click zachowane zostały z kolei jedynie okazjonalnie występujące zagadki.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 2,8 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Art of Murder: Zabójcze Sekrety cena w dniu premiery: 29,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Art of Murder: Zabójcze Sekrety

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Art of Murder: Zabójcze Sekrety Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB - Vista/7)
  • karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista