Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Mystery of the Mary Celeste (PC)

Brain College: Mary Celeste PC

The Mystery of the Mary Celeste

Wcielamy się w postać młodej kobiety i badamy pokłady dwóch okrętów, których załogi zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Przemierzamy pięknie wykonane plansze i rozwiązujemy skomplikowane zagadki.

Przygodowe

PC Windows
Okładka The Mystery of the Mary Celeste (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28sierpnia2009

28sierpnia2009

pudełko PL

Mary Celeste to połączenie gry logicznej oraz klasycznej przygodówki. Produkt ten jest jednym z tytułów z promowanej przez City Interactive serii Brain College, stawiającej na spory wysiłek umysłowy ze strony gracza.

Fabuła opisywanej gry nawiązuje do tytułowego okrętu Mary Celeste I, który w XIX wieku odnaleziony został w pobliżu Gibraltaru bez załogi. W trakcie zabawy wcielamy się w postać Mary Morehouse, która postanawia zwalczyć niechęć do morza, wyruszając w podróż na pokładzie Mary Celeste II. Jednostka po wypłynięciu na ocean natrafia na potężny sztorm, a po jego zakończeniu główna bohaterka odkrywa, że tylko ona pozostała na pokładzie. Mary musi rozwikłać zagadkę zniknięcia marynarzy oraz jej udziału w tych wydarzeniach. Sporą atrakcją gry są nawiedzające Mary wizje, dzięki którym przenosi się niejako pomiędzy dwoma okrętami.

Właściwa zabawa polega na dokładnej eksploracji pokładów obu jednostek i wchodzeniu w interakcje z przedmiotami znajdującymi się na ekranie. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam rozwiązać wiele skomplikowanych łamigłówek, jak również wziąć udział w sprawnie wkomponowanych mini-grach. Orientacyjna ilość czasu potrzebnego na pomyślne dotarcie do finału to 3-5 godzin.

Na oprawę wizualną składa się kilkanaście pieczołowicie przygotowanych plansz, których dokładne zbadanie wymagane jest do ukończenia rozgrywki. Całość obsługiwana jest wyłącznie z wykorzystaniem myszki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Brain College: Mary Celeste

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Brain College: Mary Celeste

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 50 MB HDD
  • Windows XP
Premiery gier w Polsce (24-30 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (24-30 sierpnia)

wiadomość31 sierpnia 2009

Koniec wakacji przyniósł polskiemu rynkowi niewiele nowych gier. Wśród premierowych tytułów pojawiła się jednak długo oczekiwana perełka – konsolowy Batman: Arkham Asylum. To, jak człowiek-nietoperz prezentuje się w akcji, możecie zobaczyć na jednym z ostatnich filmików zespołu tvgry.pl, z kolei wkrótce na Gry-OnLine zamieszczona zostanie recenzja gry.