Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Mystery of the Mary Celeste (PC)
OkładkaThe Mystery of the Mary Celeste (PC)

Brain College: Mary Celeste PC

The Mystery of the Mary Celeste

Wcielamy się w postać młodej kobiety i badamy pokłady dwóch okrętów, których załogi zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Przemierzamy pięknie wykonane plansze i rozwiązujemy skomplikowane zagadki.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brain College: Mary Celeste Premiera PC

28sierpnia2009

pudełko PL

28sierpnia2009

producent: CI Games / City Interactive wydawca: Merscom wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mary Celeste to połączenie gry logicznej oraz klasycznej przygodówki. Produkt ten jest jednym z tytułów z promowanej przez City Interactive serii Brain College, stawiającej na spory wysiłek umysłowy ze strony gracza.

Fabuła opisywanej gry nawiązuje do tytułowego okrętu Mary Celeste I, który w XIX wieku odnaleziony został w pobliżu Gibraltaru bez załogi. W trakcie zabawy wcielamy się w postać Mary Morehouse, która postanawia zwalczyć niechęć do morza, wyruszając w podróż na pokładzie Mary Celeste II. Jednostka po wypłynięciu na ocean natrafia na potężny sztorm, a po jego zakończeniu główna bohaterka odkrywa, że tylko ona pozostała na pokładzie. Mary musi rozwikłać zagadkę zniknięcia marynarzy oraz jej udziału w tych wydarzeniach. Sporą atrakcją gry są nawiedzające Mary wizje, dzięki którym przenosi się niejako pomiędzy dwoma okrętami.

Właściwa zabawa polega na dokładnej eksploracji pokładów obu jednostek i wchodzeniu w interakcje z przedmiotami znajdującymi się na ekranie. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam rozwiązać wiele skomplikowanych łamigłówek, jak również wziąć udział w sprawnie wkomponowanych mini-grach. Orientacyjna ilość czasu potrzebnego na pomyślne dotarcie do finału to 3-5 godzin.

Na oprawę wizualną składa się kilkanaście pieczołowicie przygotowanych plansz, których dokładne zbadanie wymagane jest do ukończenia rozgrywki. Całość obsługiwana jest wyłącznie z wykorzystaniem myszki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Brain College: Mary Celeste

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Brain College: Mary Celeste Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 50 MB HDD
  • Windows XP