Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Tropical Lost Island (PC)

Brain College: Tropical Lost Island PC

Tropical Lost Island

Gra logiczna, w której przenosimy się na hawajską wyspę, aby odnaleźć zaginionego człowieka i poznać lokalną tajemnicę. Podczas zabawy musimy odnajdywać wyszczególnione przedmioty na ekranie.

Logiczne

PC Windows
Okładka Tropical Lost Island (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4marca2009

4marca2009

pudełko PL

Tropical Lost Island to gra logiczna, w której musimy wykazać się sporą spostrzegawczością. Tytuł należy do szerszej serii Brain College, oferującej propozycje stawiające na aktywność umysłową i poprawiające pamięć, koncentrację oraz przyswajanie informacji.

Tropical Lost Island jest przedstawicielką popularnego gatunku gier logicznych polegających na wskazywaniu ukrytych na ekranie przedmiotów. Chociaż przygodę rozpoczynamy w jednym z wieżowców Manhattanu to, jak sama nazwa produkcji wskazuje, bardzo szybko przenosimy się na przepiękną wyspę, pełną egzotycznych zakątków, w których do odnalezienia czeka wiele skarbów. Głównym zadaniem jest jednak odszukanie tropu zaginionego profesora Charliego Johnsona. Wraz z nim możemy rozwikłać zagadkę wyspy podobno należącej do potężnych hawajskich bogów.

Twórcy przygotowali 31 malowniczych lokacji. Możemy zwiedzić mnóstwo zapomnianych jaskiń, starożytnych budowli oraz świątyń, ale i wnętrze wspomnianego nowojorskiego drapacza chmur czy hangary lotnicze. Każde miejsce jest niezwykle bogate w szczegóły i detale. Na górze ekranu pojawia się lista przedmiotów, które musimy odnaleźć. Dokonujemy tego wskazując je po prostu kursorem myszy. Pozornie proste zadanie jest niejednokrotnie trudne, ze względu na nagromadzenie różnych obiektów oraz upływający czas. Na przejście poziomu mamy dokładnie 10 minut, przy czym za błędne wskazanie otrzymujemy karne sekundy. Ułatwieniem jest natomiast podpowiedź, której możemy użyć tylko trzy razy.

Łącznie do znalezienia czeka ponad 70 skarbów ukrytych na poszczególnych poziomach gry. Ciekawym urozmaiceniem zabawy są natomiast specjalne mini-gierki, których jest w sumie osiem. Układamy w nich mapy lub notatki z podartych fragmentów, poszukujemy kart z identycznymi symbolami i bierzemy udział w wielu innych czynnościach. Całość została opracowana w dość prostej, chociaż przyjemnej oprawie audiowizualnej. Wyspa prezentuje się naprawdę egzotycznie, a zabawę umila relaksująca muzyka. Sporymi plusami są także relatywnie niskie wymagania sprzętowe produktu oraz prosta obsługa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Brain College: Tropical Lost Island

Klasyfikacja PEGI Brain College: Tropical Lost Island

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Brain College: Tropical Lost Island

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows 2000/XP