Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDSPSP
Okładka Real Crimes: Jack The Ripper (PSP)

Real Crimes: Jack The Ripper

Kolejna łącząca gatunek „hidden object” z elementami przygodówkowymi. Akcja toczy się w Londynie w 1880 roku. Naszym zadaniem jest pomóc detektywom Scotland Yardu w schwytaniu Kuby Rozpruwacza.

Przygodowe

Okładka Real Crimes: Jack The Ripper (PSP)

data premiery gry:

24maj2010

PC NDS

1wrz2010

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Real Crimes: Jack The Ripper to połączenie kilku gatunków: przygodówki, gry logicznej i produkcji z cyklu “hidden object” (poszukiwanie przedmiotów ukrytych na ekranie).

W grze przenosimy się na mroczne londyńskie ulice z 1880 roku, aby pomóc detektywom Scotland Yardu w rozwiązaniu zbrodni stulecia, związanej z seryjnym mordercą Kubą Rozpruwaczem. Podczas zabawy zwiedzamy najbardziej charakterystyczne lokacje miasta, jak np. cyrk Piccadilly, czy pałac Buckingham i rozwiązujemy kolejne zagadki. Znaczna większość z nich polega na odszukiwaniu ukrytych przedmiotów, których lista pojawia się po lewej stronie ekranu.

Gra jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, bo stawia na realistyczne odwzorowanie scen i precyzyjną linię fabularną. Dzięki tej przygodzie dowiemy się, czy Kuba Rozpruwacz był lekarzem, księciem czy może fryzjerem. Odpowiedź na tego typu pytania przynoszą godziny dobrej zabawy, która spodoba się zarówno nowicjuszom jak i zaawansowanym fanom gatunku.

Od strony wizualnej produkcja jest dość mroczna i przedstawia poszczególne londyńskie lokacje z dużą dbałością o szczegóły. Plusami gry są ponadto: przejrzysty interfejs i sporo informacji na temat morderstw Kuby Rozpruwacza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Real Crimes: Jack The Ripper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Real Crimes: Jack The Ripper

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 Mhz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki kompatybilna z DirectX 9.0
  • 214 MB HDD
  • Windows XP/Vista
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PSP): minis
PC
NDS
PSP