Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lazarus Creek (PC)

Lazarus Creek PC

Lazarus Creek to wyprodukowana przez studio deweloperskie firmy Aidem Media casualowa przygodówka z zagadkami typu ukryte przedmioty (hidden object game).

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D | polskie

PC Windows
Okładka Lazarus Creek (PC)

producent: Aidem Media

wydawca: Aidem Media

wydawca PL: Aidem Media

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada2011

28listopada2011

pudełko PL

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gdańskie studio Aidem Media wyspecjalizowało się w grach adresowanych do najmłodszych. Lazaurs Creek to jednak wyjątek od tej reguły, będący próbą dotarcia do starszych wiekiem odbiorców z tzw. rynku casual (okazjonalnych graczy).

Główną bohaterką gry jest młoda kobieta – Elaine, której ojciec zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wcześniej poprosił on córkę o pomoc w rozwikłaniu tajemnicy klątwy ciążącej na tytułowej zatoczce Lazarus. Wkrótce okazuje się, że miejsce to skrywa mroczne sekrety, a zagadkowy tunel, ludzie rozpływający się w czarnym dymie i zahipnotyzowani mieszkańcy to zaledwie początek...

Rozgrywka w Lazarus Creek bazuje na elementach, do których miłośnicy casualowych przygodówek są przyzwyczajeni - w trakcie zabawy gracz musi sprostać zagadkom typu ukryte przedmioty (hidden objects game), a także rozwikłać szereg łamigłówek wymagających manipulowania otoczeniem bądź wykorzystania przedmiotów z ekwipunku.

Od strony wizualnej gra nie odbiega od standardów wyznaczonych przez konkurencyjne produkcje, twórcy zastosowali dwuwymiarową grafikę z ręcznie rysowanymi tłami oraz prostymi animacjami. Rozgrywkę uprzyjemnia klimatyczny podkład dźwiękowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Wymagania wiekowe Lazarus Creek

odpowiednia dla każdego wieku