Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDS
Okładka Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena (PC)

Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena

Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena to pierwsza odsłona serii przygodówek z rodzaju „ukryte obiekty”, autorstwa studia deweloperskiego firmy MumboJumbo.

Przygodowe | ukryte przedmioty | mitologia | indie

Okładka Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena (PC)

producent: Mumbo Jumbo

wydawca: Mumbo Jumbo

data premiery gry:

8paź2008

PC

27sty2010

NDS

Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem Johna Newcomer i ekipy deweloperskiej MumboJumbo. Tym razem projektant kultowej platformówki Joust (1982) postanowił zmierzyć się z gatunkiem przygodówek z rodzaju „ukryte obiekty”.

Główna bohaterka gry – tytułowa Samantha Swift to młoda archeolog, która wraz z dwójką swych kompanów - Adamem Woodsonem i dr. Norwynnem Butlerem wpada na trop wielkiego odkrycia. Badając antyczne wykopaliska trafia ona na ślad mitycznej tarczy Ateny. By rozwikłać starożytną tajemnicę musi ona odnaleźć sześć należących do bogini róż (sztuki, sprawiedliwości, pracowitości, zwycięstwa, umiejętności i mądrości) rozrzuconych w różnych zakątkach świata. Zadanie komplikuje fakt, że znaleziskiem zainteresowani są także zachłanna łowczyni skarbów Ravena Stryker i jej pracodawca Markus Payne...

Rozgrywka w Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena łączy elementy przygodowe oraz zagadki z rodzaju „ukryte obiekty”. Twórcy przygotowali przeszło 50 plansz, na których gracz musi odszukać wskazane przedmioty, w tym również narzędzia niezbędne do kolejnych odkryć. Urozmaiceniem zabawy są logiczne mini-gierki.

Gra wyróżnia się niezwykle barwną oprawą wizualną 2D, stylizowaną na komiks i przyjemną dla ucha ścieżką dźwiękową. Z uwagi na brak jakichkolwiek elementów przemocy tytuł adresowany jest do bardzo szerokiego kręgu odbiorców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Wymagania wiekowe Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 800 MHz
  • 128MB RAM (512 MB RAM - Vista)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 160MB HDD
  • Windows XP/Vista
PC
NDS