Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple (NDS)
OkładkaChronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple (NDS)

Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple NDS

Wcielamy się w postać Sylvie Leroux i wyruszamy na poszukiwania zaginionego wuja. W trakcie rozgrywki odwiedzamy około pięćdziesięciu różnych lokacji.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | polskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple Premiera NDS

16października2009

pudełko PL

30października2009

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple

Runaway: A Twist of Fate

Lost in Blue

Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director's Cut

Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple to kieszonkowa wersja wydanej w 2008 roku przygodówki Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona, która pierwotnie zadebiutowała na komputerach osobistych. Tym razem zadbano wyłącznie o posiadaczy konsoli DS. Wydawcą gry jest rodzime City Interactive.

Podobnie jak w PeCetowym oryginale, wcielamy się w postać Sylvie Leroux, lubującej się w archeologii studentki paryskiej Sorbony. Główna bohaterka otrzymuje zaproszenie od swojego wujka mieszkającego we Francji, lecz po dotarciu na miejsce odkrywa, iż mężczyzna zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wkrótce okazuje się, że z zaginięciem powiązane jest niedawne odkrycie podziemnej kaplicy wywodzącej się z okresu wypraw krzyżowych. Główna bohaterka musi pomyślnie zakończyć śledztwo, odkrywając przy okazji wszystkie sekrety pewnego tajnego zakonu rycerskiego.

Właściwa rozgrywka opiera się w głównej mierze na dokładnej eksploracji przygotowanych przez producentów plansz, których w całej grze jest około pięćdziesięciu. Ważną rolę odgrywają też mini-gry, pojawiające się w czternastu różnych odmianach. Zabawy te polegają między innymi na odnajdywaniu różnic pomiędzy dwoma podobnymi obrazami.

Sterowanie odbywa się w całości z wykorzystaniem ekranu dotykowego, z pomocą którego wybieramy obiekty z otoczenia czy ścieżki, którymi chcielibyśmy podążyć. Ciekawostką jest możliwość odblokowania ukrytego trybu zabawy, polegającego na wynajdywaniu ściśle określonych przedmiotów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.