Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple (NDS)

Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple NDS

Wcielamy się w postać Sylvie Leroux i wyruszamy na poszukiwania zaginionego wuja. W trakcie rozgrywki odwiedzamy około pięćdziesięciu różnych lokacji.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | polskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

16października2009

30października2009

pudełko PL

Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple to kieszonkowa wersja wydanej w 2008 roku przygodówki Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona, która pierwotnie zadebiutowała na komputerach osobistych. Tym razem zadbano wyłącznie o posiadaczy konsoli DS. Wydawcą gry jest rodzime City Interactive.

Podobnie jak w PeCetowym oryginale, wcielamy się w postać Sylvie Leroux, lubującej się w archeologii studentki paryskiej Sorbony. Główna bohaterka otrzymuje zaproszenie od swojego wujka mieszkającego we Francji, lecz po dotarciu na miejsce odkrywa, iż mężczyzna zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wkrótce okazuje się, że z zaginięciem powiązane jest niedawne odkrycie podziemnej kaplicy wywodzącej się z okresu wypraw krzyżowych. Główna bohaterka musi pomyślnie zakończyć śledztwo, odkrywając przy okazji wszystkie sekrety pewnego tajnego zakonu rycerskiego.

Właściwa rozgrywka opiera się w głównej mierze na dokładnej eksploracji przygotowanych przez producentów plansz, których w całej grze jest około pięćdziesięciu. Ważną rolę odgrywają też mini-gry, pojawiające się w czternastu różnych odmianach. Zabawy te polegają między innymi na odnajdywaniu różnic pomiędzy dwoma podobnymi obrazami.

Sterowanie odbywa się w całości z wykorzystaniem ekranu dotykowego, z pomocą którego wybieramy obiekty z otoczenia czy ścieżki, którymi chcielibyśmy podążyć. Ciekawostką jest możliwość odblokowania ukrytego trybu zabawy, polegającego na wynajdywaniu ściśle określonych przedmiotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple

Klasyfikacja PEGI Chronicles of Mystery: Curse of the Ancient Temple

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
City Interactive kryzysowi się nie kłania
City Interactive kryzysowi się nie kłania

wiadomość1 czerwca 2010

Rodzime City Interactive ma powody do zadowolenia. Firma wygrała ranking dziennika „Puls Biznesu” na najlepszą spółkę I kwartału 2010 roku.

Chronicles of Mystery: The Tree of Life - znamy pierwsze szczegóły
Chronicles of Mystery: The Tree of Life - znamy pierwsze szczegóły

wiadomość2 lipca 2009

O tym, że trwają prace nad kontynuacją przygodówki Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona, dowiedzieliśmy się półoficjalnie już w lutym, a potwierdzenie tego faktu otrzymaliśmy w maju, gdy rodzime City Interactive opublikowało swój plan wydawniczy na najbliższe miesiące.