Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Super Monkey Ball 3D (3DS)
OkładkaSuper Monkey Ball 3D (3DS)

Super Monkey Ball 3D 3DS

Pierwsza odsłona zręcznościowej serii Super Monkey Ball adresowana na kieszonkową konsolę Nintendo 3DS. Ścigając się z czasem gracze starają się pomóc małpce Aiai i jej przyjaciołom zdobyć ulubiony przysmak – banany.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Monkey Ball 3D Premiera 3DS

3marca2011

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Monkey Ball 3D

Skylanders: Spyro's Adventure

Rayman 3D

Super Mario 3D Land

Seria Super Monkey Ball zadebiutowała w 2000 roku na automatach do gier, by w następnych latach zawitać na kolejne platformy sprzętowe, w tym konsole GameCube, Nintendo Wii i Nintendo DS. Super Monkey Ball 3D to dzieło wewnętrznego studia deweloperskiego firmy SEGA pod kierownictwem Toshihiro Nagoshiego. Gra stworzona została z myślą o technicznych możliwościach kieszonkowej konsoli Nintendo 3DS, w tym trójwymiarowym wyświetlaczu i wbudowanym żyroskopie.

Głównymi bohaterami Super Monkey Ball 3D są cztery małpki – Aiai, Meemee, Baby i Gongon. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale również specjalnymi umiejętnościami. Podobnie jak we wcześniejszych grach z tego cyklu, zadaniem graczy jest zebranie jak największej ilości bananów w określonym czasie.

W grze dostępne są trzy tryby rozgrywki. Klasyczny, przeznaczony wyłącznie do zabawy solowej, to labirynt, po którym małpki turlają się w przeźroczystych kapsułach. Po drodze muszą zebrać jak największą liczbę bananów pojawiających się w różnych miejscach.

Dwa pozostałe tryby umożliwiają grę jedno- lub wieloosobową. W zmaganiach może uczestniczyć maksymalnie 4 graczy połączonych w lokalną sieć za pośrednictwem wbudowanego w konsole modułu wi-fi. Tryb „Monkey race” to wyścig, w którym małpki ścigają się po torze przeszkód w zwariowanych pojazdach. Z kolei „Monkey fight” jest bijatyką wzorowaną na serii Super Smash Brothers.

Sterowanie w grze korzysta z rozwiązań zaimplementowanych w Nintendo 3DS, w tym żyroskopu oraz analogowego kontrolera Circle-Pad.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Super Monkey Ball 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.