Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Rune Masters (PC)
OkładkaRune Masters (PC)

Rune Masters PC

Rune Masters jest połączeniem cRPG oraz gry logicznej z rodzaju match-3 (połącz trzy elementy). Akcja osadzona została w fantastycznym świecie Navaroth, a gracz wciela się w rolę śmiałka, który rzucił wyzwanie mistrzom run.

RPG | fantasy | casual | elementy logiczne | 2D | połącz trzy elementy | klasyczne RPG

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rune Masters Premiera PC

15lutego2012

producent: Code Daemons Studio wydawca: Code Daemons Studio

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rune Masters

Puzzle Quest 3

Incadia

Ticket to Earth

Rune Masters to podjęta przez deweloperów związanych z niezależnym, polskim studiem Code Daemons próba połączenia cRPG oraz casualowej gry logicznej z rodzaju match-3. Prace nad projektem pochłonęły ponad 15 miesięcy.

Akcja gry toczy się w pełnym magii i fantastycznych stworzeń świecie Navaroth. Gracz wciela się w rolę śmiałka, który rzuca wyzwanie tytułowym mistrzom run. Twórcy przygotowali 6 archetypów postaci różniących się atrybutami psycho-fizycznymi, umiejętnościami oraz stosowaną taktyką walki.

Kampania główna w Rune Masters składa się z szeregu pojedynków, które spojone zostały wątkiem fabularnym. W przerwach pomiędzy kolejnymi potyczkami bohater gracza może odwiedzać miasta, by zaopatrzyć się w nową broń, pancerz oraz amulety, a także rozwinąć posiadane umiejętności lub zdobyć nowe.

Mechanika walki opiera się na logicznej mini-grze „match-3” toczonej w czasie rzeczywistym przeciw komputerowej sztucznej inteligencji. Zadaniem gracza jest przemieścić płytki na planszy w taki sposób, by obok siebie (w linii poziomej lub pionowej) znalazły się co najmniej trzy o identycznych kolorach. Prowadzi to do ich „eksplozji”, a w efekcie zadania przeciwnikowi ciosu o sile adekwatnej do osiągniętego rezultatu. Rywal nie pozostaje jednak bierny, a jego umiejętności (np. korzystanie z rozmaitych power-upów) rosną wraz z postępami w rozgrywce.

Pod względem oprawy wizualnej Rune Masters nie odstaje od konkurencyjnych casualowych produkcji. Dwuwymiarowa grafika bazuje na ręcznie rysowanych ilustracjach. Muzyka oraz efekty dźwiękowe stworzone zostały przez Chrisa Sinnotta.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rune Masters: Odpowiednia dla każdego wieku.