Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Robin's Island Adventure (PC)
OkładkaRobin's Island Adventure (PC)

Robin's Island Adventure PC

Casualowa przygodówka z elementami gry logicznej match-3 (połącz trzy elementy) oraz zagadkami typu „ukryte przedmioty”. Zadaniem gracza jest pomóc tytułowej bohaterce wydostać się z maleńkiej wyspy, na jaką trafiła jako rozbitek z okrętu zatopionego podczas sztormu.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D | połącz trzy elementy

Robin's Island Adventure Premiera PC

1kwietnia2008

pudełko PL

4czerwca2013

producent: Shaman Games Studio wydawca: Big Fish Games wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Robin's Island Adventure

Incadia

Rune Masters

Sea Journey

Robin's Island Adventure to produkcja rosyjskiego studia Shaman Games specjalizującego się w grach adresowanych do okazjonalnych graczy. Tym razem źródłem inspiracji dla deweloperów stały się przygody najsłynniejszego rozbitka w dziejach literatury - Robinsona Crusoe.

Akcja gry toczy się w XVIII wieku. Młodziutka Robin podróżuje na pokładzie żaglowca, który trafia w sam środek potężnego sztormu. Statek tonie, jednak głównej bohaterce udaje się utrzymać na powierzchni wody. Szczęśliwie dziewczyna zostaje wyrzucona na brzeg małej wyspy na Oceanie Spokojnym, gdzie musi walczyć o przetrwanie i znaleźć sposób na powrót do domu.

Zadaniem gracza jest pomóc Robin okiełznać dziką przyrodę, podzielić się z tubylcami dokonaniami zachodnioeuropejskiej cywilizacji, a także pokrzyżować plany przebiegłego szamana. Wymaga to przede wszystkim rozwiązywania logicznych łamigłówek typu match-3, czyli umiejętnego dopasowywania elementów na planszach, aby przy każdym ruchu co najmniej trzy płytki o identycznych symbolach znalazły się obok siebie. Formę urozmaicenia rozgrywki stanowią zagadki z rodzaju „ukryte przedmioty” oraz układanki, sprawdzające spostrzegawczość i umiejętność koncentracji uwagi.

Robin's Island Adventure odznacza się estetycznie wykonaną oprawą wizualną. Twórcy posłużyli się dwuwymiarową grafiką z ręcznie rysowanymi tłami i prostymi animacjami, co stanowi standard w casualowych przygodówkach. Zabawie towarzyszy podkład dźwiękowy z muzyką inspirowaną dźwiękami dżungli.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Robin's Island Adventure: Odpowiednia dla każdego wieku.

Robin's Island Adventure Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 189 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7