Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2012, 15:55

autor: luckie

Call of Duty: Black Ops II największą premierą w historii serii

Firma Activision pochwaliła się, że Call of Duty: Black Ops II w ciągu pierwszej doby zarobiło więcej niż Modern Warfare 3 w analogicznym okresie. Mimo to nie podano dokładnych danych. Czyżby wydawca miał coś do ukrycia?

Mimo narzekań na brak innowacji, Call of Duty wciąż przynosi wydawcy krociowe zyski - Call of Duty: Black Ops II największą premierą w historii serii - wiadomość - 2012-11-16
Mimo narzekań na brak innowacji, Call of Duty wciąż przynosi wydawcy krociowe zyski

Zdążyliśmy już przywyknąć, że rok w rok kolejne odsłony Call of Duty biją rekordy popularności. Wygląda na to, że Call of Duty: Black Ops II podtrzymało dobrą passę serii. Jak twierdzi firma Activision, nowy CoD w ciągu 24 godzin od premiery zarobił więcej niż poprzednie części cyklu w tym samym czasie. Modern Warfare 3, ubiegłoroczny rekordzista, przez pierwszą dobę znalazł jakieś 6,5 miliona nabywców, przynosząc wydawcy zysk w postaci 400 milionów dolarów. Black Ops na dzień od wydania uzyskał 360 milionów dolarów z 5,6 milionów sprzedanych kopii. Szacuje się, że tegoroczna odsłona podniosła poprzeczkę do około 500 milionów dolarów.

Zastanawia jednak, dlaczego w przypadku Black Ops II Activision nie podało dokładnych liczb, mimo że dotychczas robiło to z dumą na ustach. Czyżby w tym roku kolejnego CoD-a kupiło nieco mniej osób niż ostatnio? Zwrócie uwagę, że choć BO II przyniosło większy zysk niż MW 3, wpływ na to mogły mieć horrendalnie drogie edycje kolekcjonerskie (339,99 złotych i 759,99 złotych), które bez względu na cenę niewątpliwie sprzedały się jak świeże bułeczki.

Przy okazji szef Activision, Bobby Kotick, nie omieszkał pochwalić się, że do dnia obecnego seria Call of Duty zarobiła więcej niż największe kinowe marki: Harry Potter i Gwiezdne Wojny. Jak mawiają niektórzy – znak naszych czasów…