Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2013, 15:00

autor: moir

Przegląd MMO (19/04/2013) - m.in. Guild Wars 2, Lineage II oraz The Elder Scrolls Online

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. darmowy weekend w Guild Wars 2, oczekujemy premiery polskiego Lineage II oraz analizujemy pierwsze szczegóły na temat The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy zbliżający się darmowy weekend w Guild Wars 2, wyczekujemy debiutu polskiego Lineage II i analizujemy najnowsze informacje na temat The Elder Scrolls Online. Ponadto wspominamy o takich grach jak Darkfall Unholy Wars, Firefall, Star Wars: The Old Republic oraz World of Warcraft.

Guild Wars 2

Studio ArenaNet nawet na chwilę nie pozwala nam zapomnieć o swoim sztandarowym tytule – Guild Wars 2. Dopiero co ogłoszono nadejście ostatniej części cyklu aktualizacji Flame and Frost, a już szykuje się kolejne wielkie wydarzenie w świecie Tyrii. Dziś rusza kolejny darmowy weekend, w trakcie którego wszyscy chętni będą mogli bez ograniczeń wypróbować całą zawartość dostępną w tej słynnej produkcji MMO. Wydarzenie rozpoczyna się za kilka godzin, tj. tuż po 21:00, zaś zakończone zostanie ok. 9:00 w poniedziałek. Jakie warunki trzeba spełnić, by móc wziąć w nim udział? Szczęśliwcy, którzy mieli możliwość testowania gry podczas poprzedniej edycji darmowego weekendu w listopadzie 2012 roku otrzymają dostęp automatycznie. Cała reszta powinna niezwłocznie udać się pod jeden ze wskazanych adresów (listę znajdziecie w tym miejscu), gdzie bez problemu zdobędzie swój własny klucz uprawniający do udziału w wydarzeniu, który następnie trzeba będzie zarejestrować na oficjalnej stronie gry. Warto poświęcić trochę czasu i ściągnąć opasły klient Guild Wars 2, gdyż na wszystkich uczestników czeka szereg niespodzianek i całe mnóstwo nowej zawartości do wypróbowania. Nie bez kozery tytuł ze stajni ArenaNet określany jest obecnie mianem najczęściej aktualizowanej produkcji MMO.

Deweloperzy przekazali ostatnio ważną informację dla wszystkich fanów rozgrywki w trybie WvW. Otóż począwszy od tego tygodnia stan starć pomiędzy poszczególnymi serwerami będzie resetował się co piątek, o godzinie 24:00 czasu polskiego. Twórcy podkreślają, że przeprowadzając ową zmianę kierowali się przede wszystkim wygodą graczy.

Przygotowano również specjalną ofertę dla wszystkich tych, którzy pragną dołączyć do przeszło 3-milionowego grona posiadaczy Guild Wars 2. Począwszy od wczoraj, do 28 kwietnia włącznie, gra w dowolnej wersji cyfrowej dostępna jest z 30% zniżką. Promocja obejmuje tylko egzemplarze oferowane za pomocą oficjalnej strony produkcji.

Warto także rzucić okiem na najnowsze przedmioty dostępne we wbudowanym w grę sklepiku. Na szczególną uwagę zasługuje specjalny kilof, który odpowiada statystykom najlepszego występującego w grze i posiada jednocześnie nieograniczoną liczbę ładunków, co czyni z niego niezwykle przydatny element wyposażenia. Szczegółową listę wszystkich nowych elementów znajdziecie w tym miejscu.

Zwolennicy kompetytywnej rozgrywki na pewno ucieszą się z nowo dodanej opcji dostępnej w ramach drabinek rankingowych. Jak podał na oficjalnym forum jeden z członków ArenaNet, od teraz możemy bardzo łatwo poznać naszą pozycję na tle innych graczy. Wystarczy jedynie wejść na stronę, gdzie znajdziemy wspomniane tabele, a następnie zalogować się na swoje konto.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Lineage II

Polska edycja jednego z najpopularniejszych MMO ostatnich lat już niebawem stanie się faktem. Zlokalizowana wersja Lineage II, wraz z oficjalnym rodzimym serwerem, zadebiutuje 23 kwietnia o godzinie 15:00. Pierwsze konkretne wzmianki na temat prac nad polonizacją pojawiły się na naszych łamach w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu zespół rosyjskiej firmy Innova, europejskiego wydawcy tytułu, dołożył wszelkich starań mających na celu dostarczenie w ręce graczy z całej Polski w pełni funkcjonalnego produktu. Rozpoczęte 19 marca beta-testy gry stanowiły ostatni etap bezpośrednio poprzedzający oficjalną premierę Lineage II po polsku i umożliwiły wykrycie oraz wyeliminowanie większości błędów i pomyłek powstałych w trakcie prowadzenia tłumaczeń klienta z języka angielskiego.

Informacja opublikowana na oficjalnym forum przez przedstawicieli Innovy wywołała spore poruszenie wśród rzeszy graczy wyczekujących otwarcia serwera. Oprócz daty i godziny startu Lilith (bo tak nazywać się będzie polski serwer), zainteresowani dowiedzieli się także, że system Kont Premium oraz wbudowany w klient sklepik L2 Store będą dostępne od samego początku. Co w tym takiego szczególnego? Otóż przedmioty i bonusy, które możemy za ich pomocą otrzymać drastycznie zwiększają tempo zdobywania doświadczenia. Gracze korzystający z całej gamy oferowanych przez nie dobrodziejstw mogą awansować na kolejne poziomy przeszło 6 razy szybciej niż pozostali. Jak to możliwe? Dowiecie się tego z naszej wczorajszej wiadomości.

Na uwagę zasługuje taże inna informacja, którą wyczytamy z oryginalnej wiadomości. Otóż cały serwer uruchomiony zostanie bez dostępnych jakichkolwiek raid bossów. Wszyscy oni zostaną automatycznie zabici, zaś czas ich respawnu będzie naliczał się począwszy od godziny 13:00. Taki zabieg ma uniemożliwić graczom wykorzystanie ich celem szybszego zdobycia doświadczenia i kolejnych poziomów. Dobrze zorganizowana drużyna jest bowiem w stanie, eliminując kolejnych raid bossów, bardzo szybko osiągnąć 85 level, na którym to następuje zmiana klasy postaci na jedną z nowych specjalizacji. Tym samym wszyscy startujący od początku będą mieli teoretycznie równe szanse i nikt nie powinien zdobyć jakiejś nadzwyczajnej przewagi nad całą resztą.

Z drugiej części wspomnianej wiadomości dowiemy się m.in., że pierwszy cykl oblężeń zaplanowano na 5 maja, a także, iż olimpiada będzie działać od samego początku serwera. System mentoringu ruszy dopiero 21 maja, gdyż, jak tłumaczą przedstawiciele Innovy, jest on skierowany przede wszystkim do graczy zaczynających przygodę na starszych serwerach, stąd jego obecność na zupełnie nowym świecie jest nieuzasadniona. O tym, i o kilku innych szczegółach przeczytacie pod tym adresem.

Wszystkim wybierającym się na Lilith pozostaje jedynie życzyć powodzenia, gdyż w pierwszej fazie istnienia serwera limit graczy będzie stopniowo modyfikowany, zaś początkowo wyniesie jedynie 300. Więcej na temat przebiegu startu oraz kilku pierwszych dniach istnienia polskiego świata napiszemy na pewno w kolejnym Przeglądzie MMO.

Pierwszy polski serwer Lineage II wystartuje we wtorek 23 kwietnia o godzinie 15:00.

  1. Oficjalna strona internetowa polskiej wersji Lineage II

The Elder Scrolls Online

Najnowsze dzieło studia ZeniMax Online pozostaje obecnie w fazie zamkniętych beta-testów. Pierwsi szczęśliwcy zasiedli do tytułu pod koniec marca, jednak w sieci nie pojawiło się zbyt wiele informacji na ten temat. Powodem takiego stanu rzeczy są wyraźne wytyczne deweloperów, którzy prosili wybranych testerów, by ci nie prezentowali nigdzie żadnych materiałów pochodzących z gry. Jednak, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, obietnica szybko została zerwana i w Internecie pojawił się ponad 20-minutowy film z rozgrywki. Choć autorzy dołożyli wszelkich starań i konsekwentnie pozbywali się kolejnych jego mirrorów, które pojawiały się na wielu portalach wideo, nagranie dostępne było wystarczająco długo, by co uważniejsi wyłapali (i opisali) z niego wszystkie najważniejsze elementy. Czego dowiedzieliśmy się więc na podstawie tego niefortunnego przecieku? The Elder Scrolls Online w swej obecnej postaci nie różni się niczym od setek innych produkcji MMO, które znajdziemy teraz na rynku.

Ujawniony materiał prezentował się niezbyt oryginalnie. Zarówno początek, jak i pierwsze wykonywane przez bohatera zadania nie różniły się niczym od tych, które na co dzień spotkać możemy w grach podobnego typu. Zabij X potworów Y na zlecenie Z – to przykład jednego z wielu schematów powielanych przez tytuł. Sam proces kreacji postaci odbywał się standardowo – najpierw wybieraliśmy jedną spośród 9 ras, potem zaś podejmowaliśmy decyzję co do klasy prowadzonej przez nas postaci (Sorcerer, Templar lub Dragonknight).

Dzięki uprzejmości nierzetelnego testera mieliśmy również okazję zapoznać się nieco z interfejsem gry. Ten jednak jest jeszcze mocno okrojony, nie widać np. dzierżonej w ręce broni, a co za tym idzie brak animacji ataków. Cała reszta to dość typowa mapa świata oraz drzewko umiejętności, które prezentowało się zupełnie inaczej niż to znane ze Skyrima. Szerzej na temat przecieku przeczytacie w opracowanej przez nas wiadomości.

Wbrew pojawiającym się opiniom nie należy skazywać najnowszego dziecka ZeniMax Online na straty. Nie można zapominać, że to jedynie wczesny materiał z beta-testów, zaś do oficjalnej premiery The Elder Scrolls Online wciąż pozostało sporo czasu. Ponadto materiał, który mieliśmy okazję ujrzeć, to jedynie sam początek rozgrywki, a ten zazwyczaj ma za zadanie wprowadzić nas w świat produkcji i nauczyć sterowania oraz korzystania z dostępnych opcji. Póki co, jest stanowczo za wcześnie, żeby zawyrokować, czy najnowsza odsłona serii The Elder Scrolls będzie sukcesem, czy nie.

Przy okazji przypominamy, że do beta testów The Elder Scrolls Online w dalszym ciągu możemy zapisywać się na oficjalnej stronie produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

Darkfall Unholy Wars

Greckie studio Aventurine, po kilku miesiącach opóźnień, w końcu opublikowało długo oczekiwany sequel gry Darkfall Online. Początkowo debiut kontynuacji popularnego MMO z 2009 roku planowany był na listopad 2012 roku, później zaś został przełożony na grudzień. Ostatecznie Darkfall Unholy Wars ukazało się 16 kwietnia i jest dostępne w dystrybucji cyfrowej za niespełna 40 dolarów (ok. 124 złote).

Produkcja przynosi wiele zmian w stosunku do swej poprzedniczki. Poprawie uległa przede wszystkim oprawa graficzna, interfejs użytkownika oraz system prowadzenia walki. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do przygotowanej przez nas ostatnio wiadomości na jej temat.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Darkfall Unholy Wars

Firefall

Studio Red 5 ogłosiło oficjalną datę rozpoczęcia otwartych beta-testów swej najnowszej produkcji – Firefall. Jest to wieloosobowa strzelanina z elementami MMO, do której dostęp uzyskamy dopiero 9 lipca bieżącego roku. Żeby wziąć udział w zaplanowanych testach wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie gry. Warto to zrobić już teraz, gdyż nieliczni szczęśliwcy będą mieć dodatkową szansę na otrzymanie specjalnego zaproszenia do uczestnictwa w zamkniętych beta-testach produkcji, które odbędą się w najbliższym czasie. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Firefall

Star Wars: The Old Republic

W sieciowym uniwersum Star Wars ostatnio dużo się dzieje. Dokładnie 16 kwietnia w ręce wszystkich graczy trafił Rise of the Hutt Cartel, czyli najnowszy dodatek do The Old Republic. Wniósł on do świata gry mnóstwo dodatkowej zawartości, a co najważniejsze zwiększył dotychczasowy limit poziomu doświadczenia do 55. Przy okazji jego premiery pojawiła się również aktualizacja 2.0, czyli Scum & Villainy, która również przyniosła szereg usprawnień. Zmiany nie ominęły także dostępnych w grze klas. Twórcy sukcesywnie opisują kolejne przeprowadzone przez siebie modyfikacje na specjalnym blogu, który znajdziecie pod tym adresem. Z kolei więcej na temat debiutu Rise of the Hutt Cartel przeczytacie w przygotowanej wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic

World of Warcraft

W świecie najpopularniejszego MMO ostatnich lat wszyscy w dalszym ciągu wyczekują nadchodzącej aktualizacji 5.3. O szczegółowym przebiegu jej testów przeczytacie w tym miejscu, tam też znajdziecie pełen wykaz zmian w niej zawartych. Deweloperzy z firmy Blizzard Entertainment nie zapominają jednak o nieustannym poprawianiu obecnej wersji klienta. Kolejna porcja hotfixów do patcha 5.2 została opublikowana wczoraj, a dokładniej zapoznać się z nią możecie tu.

Na uwagę zasługuje również obowiązująca do 23 kwietnia promocja, dzięki której chętni mogą nabyć World of Warcraft Battle Chest za jedyne 10 dolarów (ok. 32 złote), co stanowi zaledwie 50% normalnej ceny. Zainteresowanych zakupem odsyłamy pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft