Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2013, 11:54

autor: Hed

Star Wars: The Old Republic – Rise of the Hutt Cartel dostępny dla wszystkich graczy

Rise of the Hutt, płatny dodatek do Star Wars: The Old Republic, jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Pakiet opowiada nową historię rozgrywającą się między innymi na planecie Makeb i podnosi maksymalny poziom rozwoju postaci do 55.

Rise of the Hutt Cartel dostępny dla wszystkich zainteresowanych fanów Star Wars: The Old Republic - Star Wars: The Old Republic – Rise of the Hutt Cartel dostępny dla wszystkich graczy  - wiadomość - 2013-04-16
Rise of the Hutt Cartel dostępny dla wszystkich zainteresowanych fanów Star Wars: The Old Republic

Firma BioWare potwierdziła, że dodatek Rise of the Hutt Cartel do Star Wars: The Old Republic oficjalnie wystartował dla wszystkich graczy, po krótkim okresie wczesnego dostępu, z jakiego mogła skorzystać część użytkowników. Rise of the Hutt Cartel przynosi dwie główne atrakcje: nową opowieść fabularną oraz zwiększenie maksymalnego poziomu doświadczenia postaci do 55, co pozwala na dalszy rozwój i zdobycie dodatkowych umiejętności.

Podstawowa gra Star Wars: The Old Republic funkcjonuje od jakiegoś czasu w trybie free-to-play, ale rozszerzenie Rise of the Hutt Cartel nie jest dostępne za darmo. Osoby, które chcą poznać nową historię i rozwinąć dalej postacie muszą zapłacić 19,99 dolarów lub 9,99 dolarów, jeśli opłacają opcjonalny abonament. Przypominamy, że wraz z tym zestawem pojawiła się aktualizacja 2.0, wprowadzająca szereg usprawnień (między innymi w zakresie systemu Legacy).

Rise of the Hutt Cartel opowiada o tytułowym kartelu Huttów, dla którego najważniejsze są władza i pieniądze. Zrzeszenie tych szemranych „przedsiębiorców” planuje stać się międzygalaktyczną potęgą – na to pozwolić nie mogą dotychczasowe frakcje, czyli Imperium oraz Republika. Przygoda rozgrywa się w toku nowych misji fabularnych i pozwala zwiedzić niedostępną wcześniej planetę – Makeb. Pisaliśmy o niej w kontekście opcji romansowania postaci tej samej płci.

Oczywiście do powyższych elementów dochodzi mnóstwo pomniejszych nowinek i zmian. BioWare przygotowało dodatkowe poziomy, umiejętności i sprzęt. Wśród nich są między innymi technologiczne gadżety pokroju „makrolornetek” czy „droidów poszukiwaczy”, przy pomocy których przeanalizujemy obiekty z dużej odległości lub wykopiemy skarby i przedmioty. Droidom zostanie zresztą poświęcony specjalny wątek fabularny, opowiadający o skradzionych artefaktach Sithów.

Star Wars: The Old Republic to gra MMO stworzona przez studio BioWare, które wzięło na warsztat popularne uniwersum Gwiezdnych Wojen. Produkcja zadebiutowała w grudniu 2011 roku i spotkała się z ciepłym przyjęciem recenzentów. Niestety, podobnej reakcji nie podzielili gracze – tytuł szybko zaczął tracić abonentów. W związku z tym, Electronic Arts i BioWare podjęły decyzję o zmianie modelu finansowego na free-to-play, co tchnęło nowe życie w społeczność.

  1. Oficjalna strona Star Wars: The Old Republic
  2. Więcej informacji o grach MMO - Przegląd MMO (12/04/2013)