Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Jolly Rover (PC)
OkładkaJolly Rover (PC)

Jolly Rover PC

Humorystyczna przygodówka w pirackich klimatach, której akcja toczy się w świecie zamieszkanym przez humanoidalne zwierzęta. Zabawa polega na przeszukiwaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i wykorzystywaniu ich do rozwiązywania zagadek.

Przygodowe

Jolly Rover Premiera PC

7czerwca2010

pudełko PL

2lutego2011

producent: Transolar Games wydawca: Lace Mamba Global wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jolly Rower to klasyczna przygodówka osadzona w świecie piratów zamieszkanym przez humanoidalne zwierzęta. Za produkcję odpowiada studio Brawsome, wcześniej znane z pomagania przy takich grach jak Emerald City Confidential oraz Avenue Flo.

Akcja gry osadzona jest w złotej epoce piratów. Wcielamy się w psa Gajusza Jamesa Rovera - syna słynnego klauna Jolly'ego Rovera, który zginął od tragicznego w skutkach uderzenia w krocze podczas wystrzelenia z cyrkowej armaty. Osierocony Gajusz został przygarnięty przez swojego bogatego wuja, który zbija fortunę na rumie doprawianym tytoniem. Trunek ten nazywa się „Jolly Rover” i cieszy wielką sympatią karaibskich smakoszy. Marzeniem Gajusza jest założenie własnego cyrku i tym samym pójście w ślady ojca. Podczas nieobecności wuja nadarza się po temu wyjątkowa okazja. Gubernator Guy DeSliver składa zamówienie na dużą ilość baryłek Jolly'ego Rovera i oferuje zapłatę z góry. Nasz bohater uznaje, że los dał mu w prezencie możliwość szybkiego zgromadzenia funduszy potrzebnych do rozpoczęcia działalności cyrkowej. Wszystkie swoje oszczędności wydaje więc na wyczarterowanie statku i zapełnienie go załogą. Tak zaczyna się przygoda, która przegania nas po okolicznych morzach, pokrytych dżunglą wyspach oraz nawiedzonych jaskiniach. Na drodze do celu stają zaś piraci, piratki, złośliwość rzeczy (i nie tylko) martwych oraz chroniczny brak gotówki.

Jolly Rover to tradycyjna przygodówka. Podczas gry poruszamy się, klikając myszką po dwuwymiarowych lokacjach. Cała zabawa polega na zwiedzaniu miejsc i dokładnym ich przeszukiwaniu, prowadzeniu rozmów z napotkanymi postaciami oraz rozwiązywaniu różnorodnych zagadek logicznych. Twórcy zadbali o to, by nawet początkujący gracze mogli cieszyć się przygodą, co umożliwia rozbudowany system podpowiedzi. Niewątpliwą atrakcją podczas przeżywania perypetii bohatera jest możliwość korzystania z magii voodoo. Wraz z postępami w grze program udostępnia w prezencie dodatkowe materiały, takie jak dziennik kapitański, komentarze twórców, artworki czy dodatkowe utwory muzyczne.

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Jolly Rover cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Wymagania wiekowe Jolly Rover: 12+

Jolly Rover Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • 160 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7