Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2018, 20:36

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Recenzje Pillars of Eternity 2 już dostępne

W sieci pojawiły się recenzje gry Pillars of Eternity II: Deadfire, która zadebiutowała dziś na komputerach osobistych. Produkcja zbiera wysokie oceny.

Przed południem pisaliśmy o premierze wyczekiwanego RPG Pillars of Eternity II: Deadfire. Niestety wtedy w sieci nie były dostępne recenzje najnowszej produkcji studia Obsidian Entertainment. Sytuacja się już jednak zmieniła, więc pora sprawdzić, co sądzą o niej dziennikarze wybranych serwisów. Od razu wszystkich uspokajamy – deweloper nie zawiódł i dostarczył kawał konkretnego roleplaya.

W serwisie Metacritic gra może się pochwalić wysoką średnią 88 punktów, uzyskaną na podstawie dwudziestu jeden recenzji. Najwyższą notę tytuł otrzymał od pracownika serwisu MMORPG.com, który nie szczędził mu pochwał, pisząc o wciągającej historii, niesamowitym świecie, rozbudowanej personalizacji postaci i grupy czy przyjemnym craftingu. Werdykt? 10/10.

Recenzje Pillars of Eternity 2 już dostępne - ilustracja #1

Nieco gorzej, bo na 9,5/10 Pillars of Eternity II: Deadfire ocenił Hubert w naszej recenzji. Również spodobali mu się towarzysze i fabuła. Wspomniał także o pięknej grafice i poprawionej walce. Natomiast do wad zaliczył błędy techniczne i spadki płynności.

W podobnym tonie wypowiadają się inni recenzenci, choć np. dziennikarzowi USgamera nie do końca spodobała się walka statkami, pracownik serwisu TheSixthAxis zauważył, że gra może być zbyt przytłaczająca dla osób stawiających pierwsze kroki w gatunku RPG, a autorowi recenzji z PC Gamera nie spodobało się żeglowanie. Wszyscy są jednak zgodni, że w ogólnym rozrachunku to świetna produkcja.

Wybrane recenzje gry Pillars of Eternity II: Deadfire:

Pillars of Eternity II: Deadfire dostępne jest obecnie tylko na komputerach osobistych, ale pod koniec roku ukaże się też na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Switch. Tytuł kupicie w polskich sklepach w rodzimej wersji językowej (napisy).

  1. Oficjalna strona gry Pillars of Eternity II: Deadfire