Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2018, 20:29

autor: Vergil

Assassin's Creed Odyssey może nas zabrać do antycznej Grecji

To, że cykl Assassin’s Creed doczeka się kolejnej odsłony, nie ulega wątpliwości. Najnowsze pogłoski sugerują, że takowa będzie nosić podtytuł Odyssey, a poza tym będzie czerpać zarówno z wcześniejszych części serii, jak i na przykład z Far Cry 5.

Niedługo po premierze Assassin’s Creed Origins świat obiegła pogłoska, wedle której kolejna część serii miałaby nosić podtytuł Dynasty. Dzisiaj mamy dla Was kolejną porcję doniesień – niestety wciąż niepotwierdzonych. Anonimowy użytkownik 4chana podzielił się bowiem informacjami na temat następnego rozdziału opowieści o Asasynach i Templariuszach; trzeba przyznać, że brzmią one dosyć wiarygodnie.

Zacznijmy od tego, że gra, której premiera podobno ma się odbyć w marcu 2019 roku, ma nosić miano Assassin's Creed Odyssey; jej akcja zostanie osadzona w antycznej Grecji opanowanej przez Rzymian, po wydarzeniach przedstawionych w Assassin's Creed Origins. Oczywiście na celowniku po raz kolejny mają się znaleźć Templariusze (a raczej Zakon pradawnych) korzystający z Jabłka Edenu. Być może to właśnie w ten sposób twórcy planują wytłumaczyć obecność mitologicznych bestii, na czele z Cerberem (lub podobnie jak w dodatkach do Origins, czyli bez powiązań z główną osią fabuły). Inna sprawa, że podtytuł Odyssey doskonale komponuje się z miejscem akcji, budząc skojarzenia z Odyseją Homera. Kto wie, może deweloperzy zdecydowaliby się nawet na jakieś nawiązania do postaci Odyseusza lub Wojny Trojańskiej?

Cyrena z Assassin’s Creed Origins daje pewien przedsmak tego, jak mogłaby wyglądać przygoda w starożytnej Grecji w wykonaniu Ubisoftu. - Assassin's Creed Odyssey może nas zabrać do antycznej Grecji - wiadomość - 2018-05-08
Cyrena z Assassin’s Creed Origins daje pewien przedsmak tego, jak mogłaby wyglądać przygoda w starożytnej Grecji w wykonaniu Ubisoftu.

Wzorem Far Cry 5 gracz stworzy własnego bohatera lub bohaterkę, którzy zostaną obdarzeni różnymi (choć przeplatającymi się ze sobą) historiami. W grze mają powrócić elementy RPG – podobno autorzy rozważali nawet implementację wyboru kwestii dialogowych, jednak ostatecznie zrezygnowali z tego pomysłu; drzew umiejętności będzie ponoć kilka, zależnych od tego, w jakiego Asasyna zechcemy się wcielić.

Co zaś tyczy się rozmiarów „piaskownicy” oddanej w nasze ręce – ma ona być nieco mniejsza niż świat przedstawiony w Assassin's Creed Origins, a jej część będzie pokrywać woda. Ta ostatnia nie znajdzie się tam bez powodu, gdyż w grze ma powrócić zarówno żegluga, jak i morskie bitwy; deweloperzy pozwolą nam ponoć na modyfikowanie statku niczym w Assassin's Creed IV: Black Flag. Zresztą, zmienimy także strój i wyposażenie bohaterów, podobnie jak miało to miejsce w Assassin's Creed: Unity.

Pływanie greckimi trierami po wodach antycznej Grecji mogłoby stanowić jedną z mocnych stron Assassin’s Creed Odyssey. - Assassin's Creed Odyssey może nas zabrać do antycznej Grecji - wiadomość - 2018-05-08
Pływanie greckimi trierami po wodach antycznej Grecji mogłoby stanowić jedną z mocnych stron Assassin’s Creed Odyssey.

O Assassin’s Creed Odyssey przedstawiciele Ubisoftu mają podobno wspomnieć w trakcie spotkania z inwestorami, które odbędzie się w drugiej połowie maja, podczas gdy oficjalna prezentacja tego tytułu odbędzie się ponoć w trakcie tegorocznych targów E3. Oczywiście pod warunkiem, że nie okaże się, iż powyższe rewelacje zostały wyssane z palca… Warto bowiem pamiętać o tym, że wcześniejsze doniesienia sugerowały, że tym razem twórcy zabiorą nas do epoki wikingów lub nawet do Państwa Środka.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Assassin’s Creed
  2. Gdzie zabierze nas Assassin's Creed 2019? Typujemy settingi