Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2018, 19:41

autor: Vergil

Poznajcie Atomic Heart – „sowiecką” hybrydę Dooma i BioShocka

Jeszcze w tym roku rosyjskie studio Mundfish chce nas zabrać w podróż do alternatywnej, futurystycznej wersji Związku Radzieckiego. W Atomic Heart odwiedzimy tajną placówkę, której pracownicy poczuli na własnej skórze skutki apokalipsy zombie i buntu maszyn.

Jeszcze w tym roku moskiewskie studio Mundfish ma zamiar zaprezentować nam Atomic Heart – FPS-a inspirowanego BioShockiem i najnowszym Doomem, który zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Poniżej znajdziecie zwiastun oraz garść informacji na temat tej produkcji.

Atomic Heart zabierze nas w podróż do alternatywnej, futurystycznej wersji Związku Radzieckiego. W trakcie zabawy wcielimy się w P-3, czyli specjalnego agenta wysłanego do sekretnego obiektu 3826, z którym utracono łączność. Naszym zadaniem będzie oczywiście sprawdzenie, czy z pracującym tam personelem jest wszystko w porządku...

Szybko okaże się, że bynajmniej, w związku z czym protagoniście nie pozostanie nic innego, jak chwycić za broń i wyciąć w pień wałęsające się po tej placówce maszyny, które z jakichś powodów zbuntowały się przeciwko ludziom; na jego drodze staną także hordy żywych trupów powstałych w wyniku eksperymentu przeprowadzonego przez doktora Stockhausena. Penetrując zakamarki obiektu bohater pozna nie tylko powody, dla których doszło tu do istnej masakry, lecz także odkryje historię miłości dwójki pracowników tego ośrodka.

Nawet zbuntowana maszyna nie oprze się sile przebicia dobrej strzelby. - Poznajcie Atomic Heart – „sowiecką” hybrydę Dooma i BioShocka - wiadomość - 2018-05-09
Nawet zbuntowana maszyna nie oprze się sile przebicia dobrej strzelby.

Co ciekawe, walka nie będzie jedynym słusznym rozwiązaniem, gdyż nic nie będzie stało na przeszkodzie, by omijać wrogów szwendających się po lokacjach. Na podstawie materiałów zaprezentowanych przez twórców można jednak stwierdzić, że nie będzie to szczególnie dobry pomysł, choćby z uwagi na fakt, że autorzy oddadzą w nasze ręce wymyślny arsenał broni palnej oraz białej, który dodatkowo poddamy rozmaitym modyfikacjom; poza tym do wypróbowania oręża na przeciwnikach będą zachęcać ich projekty i widowiskowe finishery.

Dobre wrażenie robi także unikalny klimat (potęgowany przez muzykę przygrywającą w tle) czy wreszcie wysokiej jakości grafika; ta ostatnia zaowocuje dosyć sporymi wymaganiami sprzętowymi pecetowej wersji gry:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7,8, 8.1 lub 10
  2. Procesor: Intel Core i5-4460, 2.70GHz lub AMD FX-6300
  3. Pamięć RAM: 6 GB
  4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R7 260x z 2GB VRAM
  5. Miejsce na dysku: 22 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8, 8.1 lub 10
  2. Procesor: Intel Core i7 3770 3.4GHz lub jego odpowiednik wyprodukowany przez AMD
  3. Pamięć RAM: 8 GB
  4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 z 3GB VRAM
  5. Miejsce na dysku: 22 GB dostępnej przestrzeni
Na takie widoczki mogą liczyć posiadacze stosunkowo mocnych komputerów. - Poznajcie Atomic Heart – „sowiecką” hybrydę Dooma i BioShocka - wiadomość - 2018-05-09
Na takie widoczki mogą liczyć posiadacze stosunkowo mocnych komputerów.