Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2018, 11:35

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed Ragnarok kolejną odsłoną cyklu?

Jeden z artystów zatrudnionych w firmie Ubisoft wypuścił grafikę koncepcyjną sugerującą, że cykl Assassin’s Creed w przyszłości przeniesie nas w erę wikingów.

Autorem grafiki jest Michele Nucera ze studia Ubisoft Milan.  - Assassin’s Creed Ragnarok kolejną odsłoną cyklu? - wiadomość - 2018-02-06
Autorem grafiki jest Michele Nucera ze studia Ubisoft Milan.

Powoli opadają emocje związane z zeszłorocznym Assassin's Creed Origins i fani zaczynają zastanawiać się, w jakim kierunku pójdzie kolejna odsłona cyklu. Jedną z możliwych dróg wskazał właśnie pewien grafik zatrudniony w firmie Ubisoft.

Artystą tym jest Michele Nucera, zajmujący się w studiu Ubisoft Milan tworzeniem ilustracji koncepcyjnych. W udostępnionych przez niego grafikach znalazł się obrazek zatytułowany Wioska wikingów. Jeśli przyjrzeć mu się bliżej, można zauważyć, że na łodzi znajduje się mężczyzna odziany w kaptur typowy dla asasynów. Jakiekolwiek wątpliwości znikają po sprawdzeniu nazwy pliku, w której pojawia się zwrot „assassincreedragnarok”.

Wcześniej pojawiały się grafiki koncepcyjne sugerujące m.in. wycieczkę serii do Japonii. - Assassin’s Creed Ragnarok kolejną odsłoną cyklu? - wiadomość - 2018-02-06
Wcześniej pojawiały się grafiki koncepcyjne sugerujące m.in. wycieczkę serii do Japonii.

Czy kolejną odsłoną cyklu będzie więc Assassin’s Creed Ragnarok? Całkiem możliwe, ale to nic pewnego. W przeszłości pojawiały się już bowiem grafiki koncepcyjne sugerujące, że seria może przenieść nas np. do średniowiecznej Japonii i na razie nic z tego nie wyszło.

Wybór realiów kolejnej odsłony cyklu zapewne nie należy do łatwych zadań, więc naturalne jest, że Ubisoft wpierw zleca swoim artystom opracowanie grafik koncepcyjnych różnych propozycji, co pomaga w podjęciu ostatecznej decyzji. Assassin’s Creed Ragnarok może więc okazać się jedynie pomysłem, który nigdy nie zostanie zrealizowany.

Przypomnijmy, że najnowsza odsłona cyklu, czyli Assassin's Creed Origins, ukazała się 27 października ubiegłego roku. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem – wersja na konsolę firmy Microsoft może pochwalić się średnią ocen na poziomie 85% według serwisu Metacritic, a nasz recenzent wystawił grze notę 9.0/10.

  1. Recenzja gry Assassin's Creed Origins – najlepsza gra w historii tej serii?
  2. Oficjalna strona gry
  3. Assassin’s Creed: Origins – kompendium wiedzy
TWOIM ZDANIEM

Jakie realia chciałbyś zobaczyć w kolejnej odsłonie cyklu?

Era wikingów.
42,7%
Średniowieczna Japonia.
37,2%
Starożytny Rzym.
11,1%
Czasy współczesne.
5%
Dziki Zachód.
4%
Zobacz inne ankiety