Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2018, 11:55

autor: AlexB

Gracze otrzymają osiągnięcie za ukończenie Kingdom Come Deliverance jako... prawiczek

W sieci pojawiła się lista osiągnięć, które będzie można zdobyć w Kingdom Come Deliverance na PlayStation 4. Co ciekawe, jedno z nich promuje przejście całej gry, zachowując celibat. Tytuł zadebiutuje na rynku 13 lutego.

Kingdom Come: Deliverance jest jedną z najgorętszych premier początku tego roku. Mimo pewnych obaw, związanych chociażby z systemem walki, zapowiedziane w 2013 roku i sfinansowane w serwisie Kickstarter ambitne RPG od czeskiego studia Warhorse, w którym pracują między innymi osoby odpowiedzialne za pierwszą i drugą część Mafii, kusi graczy szeregiem doskonale brzmiących obietnic. Wśród nich możemy wymienić historyczne umiejscowienie akcji, która będzie rozgrywać się w XV-wiecznych Czechach, niemal całkowitą dowolność w kreowaniu ścieżki bohatera i mnogość wyborów mających wpływ na to, w jaki sposób potoczą się poszczególne zadania. Pewien przedsmak tego, jak szeroki będzie wachlarz możliwości, daje lista osiągnięć na PlayStation 4, która niedawno pojawiła się w sieci. Zanim ją sprawdzicie ostrzegamy, że część z opisów trofeów może zawierać spoilery.

Jeśli tak zechcą gracze, bohater Kingdom Come: Deliverance będzie mógł zostać alkoholikiem. - Gracze otrzymają osiągnięcie za ukończenie Kingdom Come Deliverance jako... prawiczek - wiadomość - 2018-02-06
Jeśli tak zechcą gracze, bohater Kingdom Come: Deliverance będzie mógł zostać alkoholikiem.

Czytając powyższy spis, można poznać kilka atrakcji, jakie pojawią się w pełnej wersji Kingdom Come: Deliverance. Wśród nich znajdują się między innymi wyścigi konne, zadania łowcze oraz znajdźki w postaci przydrożnych kapliczek i krzyży. Ponadto podczas podróży bohater, Henry, będzie mógł chociażby uzależnić się od alkoholu. Co także ciekawe, jedno z osiągnięć promuje przejście całej gry zachowując... celibat. Wygląda zatem na to, że w Kingdom Come: Deliverance pojawią się sceny erotyczne.

Kim byłby rycerz bez swej damy? Oto Theresa, obiekt westchnień Henry’ego (przynajmniej na początku). - Gracze otrzymają osiągnięcie za ukończenie Kingdom Come Deliverance jako... prawiczek - wiadomość - 2018-02-06
Kim byłby rycerz bez swej damy? Oto Theresa, obiekt westchnień Henry’ego (przynajmniej na początku).

Co prawda nie wiemy, czy na wzór Wiedźmina 3 twórcy Kingdom Come: Deliverance poświęcili 16 godzin na nagranie scen seksu. Jednak nie da się ukryć, że starając się jak najwierniej oddać realia XV-wiecznej Europy nie mogli uciec od tego tematu. Opublikowane do tej pory zwiastuny dość jasno pokazują, że Henry będzie miał bliską przyjaciółkę, pochodzącą z tej samej wioski Theresę, którą będzie można uwieść (za co odblokowane zostanie osiągnięcie „McKochaś”). Niewykluczone również, że w przynajmniej niektórych miastach świata gry znajdą się domy publiczne, z usług których część graczy zapewne nie omieszka skorzystać.

Kingdom Come: Deliverance zadebiutuje 13 lutego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Czy okaże się ona grą udaną, czy też jedną z tych produkcji, które przypadają do gustu tylko ściśle określonej grupie odbiorców? Przekonamy się o tym już niedługo. Wkrótce powinny bowiem zacząć pojawiać się pierwsze recenzje branżowe.