Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2015, 17:05

autor: Pirlond

Quantum Break z datą premiery i nowym gameplayem

Jednym z pierwszych punktów dzisiejszej konferencji Microsoftu poprzedzającej start targów gamescom była prezentacja poświęcona Quantum Break. Pokazano nowy gameplay z kolejnej produkcji twórców Alana Wake’a, a także ujawniono jej konkretną datę premiery. Tytuł ukaże się na Xboksie One 5 kwietnia przyszłego roku.

Przedstawiciele Microsoftu nareszcie ujawnili konkretną datę premiery Quantum Break. Gra, która tworzona jest wyłącznie z myślą o konsoli Xbox One, trafić ma do sprzedaży 5 kwietnia 2016. Na tym jednak nie poprzestano, bo w czasie konferencji zaprezentowano także kolejny fragment gameplayu. Materiał nie pokazuje jednak tak naprawdę niczego nowego – możemy na nim zobaczyć tradycyjne strzelanie do przeciwników urozmaicone specyficzną umiejętnością głównego bohatera, Jacka Joyce’a (w tej roli wystąpi Shawn Ashmore znany z roli Icemana w filmach o X-Menach) – zdolnością zamrażania czasu. Wygląda to efektownie: większość wrogów zamiera w miejscu, będąc podatnymi na atak naszego protagonisty. Żeby nie było jednak za prosto, niektórzy oponenci wyposażeni są w urządzenia pozwalające im poruszać się przy zatrzymanym upływie czasu.

Warto przy tym zaznaczyć, że unikalną moc można zastosować nie tylko w trakcie walki – dzięki niej można przykładowo odtworzyć wydarzenia z przeszłości, co widać chociażby na pokazanym dzisiaj filmiku. Samo Quantum Break będzie mocno powiązane z serialem telewizyjnym, którego poszczególne odcinki wyświetlane mają być w przerwach pomiędzy kolejnymi etapami. Ich fabuła zależeć ma przy tym od decyzji i działań podjętych w czasie właściwej rozgrywki. Na konferencji Microsoftu nie tylko ujawniono, że zarówno w grze, jak i w produkcji aktorskiej w rolę głównego bohatera wcieli się Shawn Ashmore, ale także pokazano nowy zwiastun serialu, opublikowano również filmik zza kulis poświęcony obsadzie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum Xbox Series X

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej