Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2015, 17:05

autor: Piotr Bicki

Quantum Break z datą premiery i nowym gameplayem

Jednym z pierwszych punktów dzisiejszej konferencji Microsoftu poprzedzającej start targów gamescom była prezentacja poświęcona Quantum Break. Pokazano nowy gameplay z kolejnej produkcji twórców Alana Wake’a, a także ujawniono jej konkretną datę premiery. Tytuł ukaże się na Xboksie One 5 kwietnia przyszłego roku.

Przedstawiciele Microsoftu nareszcie ujawnili konkretną datę premiery Quantum Break. Gra, która tworzona jest wyłącznie z myślą o konsoli Xbox One, trafić ma do sprzedaży 5 kwietnia 2016. Na tym jednak nie poprzestano, bo w czasie konferencji zaprezentowano także kolejny fragment gameplayu. Materiał nie pokazuje jednak tak naprawdę niczego nowego – możemy na nim zobaczyć tradycyjne strzelanie do przeciwników urozmaicone specyficzną umiejętnością głównego bohatera, Jacka Joyce’a (w tej roli wystąpi Shawn Ashmore znany z roli Icemana w filmach o X-Menach) – zdolnością zamrażania czasu. Wygląda to efektownie: większość wrogów zamiera w miejscu, będąc podatnymi na atak naszego protagonisty. Żeby nie było jednak za prosto, niektórzy oponenci wyposażeni są w urządzenia pozwalające im poruszać się przy zatrzymanym upływie czasu.

Warto przy tym zaznaczyć, że unikalną moc można zastosować nie tylko w trakcie walki – dzięki niej można przykładowo odtworzyć wydarzenia z przeszłości, co widać chociażby na pokazanym dzisiaj filmiku. Samo Quantum Break będzie mocno powiązane z serialem telewizyjnym, którego poszczególne odcinki wyświetlane mają być w przerwach pomiędzy kolejnymi etapami. Ich fabuła zależeć ma przy tym od decyzji i działań podjętych w czasie właściwej rozgrywki. Na konferencji Microsoftu nie tylko ujawniono, że zarówno w grze, jak i w produkcji aktorskiej w rolę głównego bohatera wcieli się Shawn Ashmore, ale także pokazano nowy zwiastun serialu, opublikowano również filmik zza kulis poświęcony obsadzie.