Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 22:14

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Scalebound – nowa gra twórców ze studia Platinum Games

Twórcy ze studia Platinum Games, znanego z takich tytułów jak Bayonetta czy Metal Gear Rising: Revengeance, zapowiedzieli nową grę na wyłączność konsoli Xbox One. Produkcja przypomina popularną serię Monster Hunter.

Japońskie studio Platinum Games należy do jednych z najlepszych azjatyckich deweloperów i ma pokaźną bazę fanów na Zachodzie. Pomimo świetnych ocen recenzentów i graczy, tytuły zespołu nigdy nie były sukcesem finansowym i nie udało im się zyskać statusu międzynarodowego hitu sprzedażowego. W zamian za to stawały się one prawie zawsze kultowymi niszowymi produkcjami, do których często przyrównywano wiele innych bardziej znanych serii. Ciekawe więc, czy taki sam los spotka zapowiedziany dziś Scalebound, który jest zupełnie nowym projektem Japończyków, przygotowanym wyłącznie z myślą o Xboksie One. W trakcie konferencji Microsoftu twórcy pokazali pierwszy filmowy zwiastun produkcji, nie przedstawiając żadnych szczegółów dotyczących zabawy. Wiemy tylko, że gracze zostaną przeniesieni do obcego świata, w którym walczyć będą z ogromnymi smokami. Na trailerze widzimy, że główny bohater gry posługuje się standardową bronią, a także różnego rodzaju nadprzyrodzonymi umiejętnościami.

Znając poprzednie dzieła Platinum Games możemy być pewni, że rozgrywka będzie bardzo szybka oraz widowiskowa. Niewykluczone, że Scalebound przypominać będzie niezwykle popularną w Japonii serię Monster Hunter, w której gracze polują wspólnie na różnego rodzaju niebezpieczne i fantastyczne bestie. W tej chwili jednak trudno powiedzieć, czy po Platinum powinniśmy spodziewać się kooperacyjnej rozgrywki multiplayer. Studio nie miało z nią dotychczas praktycznie żadnego doświadczenia. Być może więc gra skupi się jedynie na tradycyjnej kampanii singleplayer. Poza Scalebound zespół pracuje także nad drugą częścią Bayonetty, która ukaże się na konsoli Wii U.

Naszym celem będą wszelkiego rodzaju gatunki smoków

Twórcy obiecują, że wkrótce podzielą się kolejnymi informacjami na temat gry

  1. Oficjalna strona Platinum Games