Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 22:17

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Mass Effect 4 – dziennik dewelopera prosto z E3

Firma Electronic Arts pokazała na E3 2014 pierwszy dziennik dewelopera z nowej odsłony serii Mass Effect. Produkcja zabierze nas w nieznane rejony kosmosu i pozwoli swobodnie eksplorować wirtualny świat. Co więcej, studio BioWare zdradziło, że pracuje obecnie nad zupełnie nową marką gier.

Studio BioWare zajęło szczególną pozycję na dzisiejszej konferencji firmy Electronic Arts. Po prezentacji pierwszego gameplaya z Dragon Age: Inquisition, widzowie mieli okazję zobaczyć dziennik dewelopera Mass Effect 4. Zawiedzeni będą ci, którzy liczyli na fragment rozgrywki z nowej odsłony kosmicznej sagi RPG-ów akcji, lub choćby zwiastun fabularny gry. Zamiast tego twórcy postanowili nakręcić oczekiwania grafikami koncepcyjnymi (tak, powrócą Kroganie), prototypowymi animacjami oraz entuzjastycznymi wypowiedziami na temat stojących przed nimi możliwości. Wspomniany materiał możecie obejrzeć poniżej.

Czy dowiedzieliśmy się czegoś nowego o Mass Effect 4? I tak, i nie. Z jednej strony potwierdziły się informacje, że choć gra będzie osadzona w znanym uniwersum, to fabuła nie będzie kontynuowała wątku komandora Sheparda i wojny ze Żniwiarzami. Tym razem odwiedzimy zupełnie nowe rejony kosmosu. Dostępny świat będzie większy niż dotychczas i zaoferuje większą swobodę w jego eksploracji – twórcy mówią o zwiedzaniu całej galaktyki. Z drugiej jednak, wciąż nie wiadomo nic konkretnego o umiejscowieniu gry w czasoprzestrzeni. Mass Effect 4, czy jakkolwiek gra ostatecznie zostanie nazwana, ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Co ciekawe, Mass Effect 4 to nie wszystko, co szykuje znane studio. Podczas gdy zespół BioWare Montreal dłubie nad nowym Mass Effectem, oddział w Edmonton (autorzy trylogii Mass Effect) tworzy zupełnie nową markę z „ewoluującym światem”. Niestety nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na ten temat (więcej, w tym newsie).

  1. Oficjalna strona serii Mass Effect